مجلس ایران لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم را دو ماه معلق کرد

 

بعد از اعتراض و مخالفت گروهی ازنمایندگان، بررسی لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس ایران، دو ماه به تعویق افتاد.

این لایحه که تصویب آن از جمله شرایط حذف دائم ایران از لیست سیاه FATF یا گروه ویژه اقدام مالی (علیه پولشویی) است، در هفته‌های گذشته با مخالفت شدید منتقدان دولت و گروه‌هی از اصولگرایان روبرو شده است.

در جلسه امروز مجلس هم نمایندگان مخالف این لایحه طوماری را در مقابل جایگاه هیات رئیسه مجلس به نمایش گذاشتند که به گفته آنها هزاران نفر آن را امضا کرده بودند.

این لایحه با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون و با ۱۳۸ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف به مدت دوماه مسکوت گذاشته شد. تاج‌گردون در پیشنهاد خود درخواست کرده بود که بررسی الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم تا روشن شدن نتیجه مذاکرات با اروپا به تعویق بیفتد.

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران و قدرت‌های اروپایی در حال مذاکره برای یافتن راه حلی برای حفظ برجام هستند. دولت ایران بارها گفته است که فرصت این مذاکرات محدود است و اروپا باید تضمین‌های محکمی برای ماندن ایران در توافق بدهد.