انتقال سعید شیرزاد به بیمارستان در پی آسیب دیدگی کلیه

به گزارش شبکه آزادی به نقل از آمد نیوز خبرهای رسیده از زندان رجائی‌شهر حکایت از آن دارد که سعید شیرزاد، فعال حقوق کودکان کار محبوس در زندان رجائی‌شهر کرج، شامگاه شنبه دهم آذرماه به دلیل درد شدید در ناحیه کلیه، به صورت اورژانسی به بیمارستان مدنی کرج اعزام و پس از انجام سونوگرافی مشخص شد که کلیه‌ سمت راست وی به صورت غیرطبیعی ۲۵٪ نسبت به کلیه سمت راست کوچک شده است.

سعید شیرزاد در یکسال گذشته بارها به دلیل درد در ناحیه‌ کلیه به بهداری زندان مراجعه کرده که نهایتاً در آخرین اعزام مشخص شد که کلیه‌ سمت راست او نسبت به کلیه‌ دیگر کوچک‌تر شده است.

به گفته‌ این منبع نزدیک به سعید شیرزاد، پزشک معالج او پس از جویا شدن روند تغذیه و زیست وی، دلیل کوچک شدن کلیه را تغذیه‌ی نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای طولانی و عدم درمان و مراجعه‌ به موقع به پزشک عنوان کرده است.

پیش از این سعید شیرزاد در چندین مرحله و به مدت‌های طولانی در اعتراض به رویه‌ی حاکم بر زندان‌ها و شرایط زندان رجائی شهر دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده بود.

علاوه بر اعتصاب ٢١ روزه از تاریخ ١٢فروردین ٩۵، اعتصاب ۳۹ روزه از تاریخ ٢۵دی ٩۵ (که همراه با لب دوزی بود) و اعتصاب ۵٣ روزه از تاریخ ٨ مرداد ٩۶، چندین مورد اعتصاب غذای کوتاه مدت دیگر که هیچ کدام با روند درمانی مناسب پس از اعتصاب غذا همراه نبوده‌اند، از جمله اعتصابات سعید شیرزاد بوده است.

 شیرزاد از ناراحتی‌های دیگری چون دیسک کمر در ناحیه‌ مهره‌های پایین ستون فقرات، بیرون زدگی مهر‌ه‌ها و آب آوردن مهره‌ها رنج می‌برد که علی‌رغم نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و ارتوپدی مبنی بر انجام فیزیوتراپی و آب درمانی، به دلیل ممانعت دادستانی از اعزام ایشان به مراکز درمانی، از روند درمان محروم است.

به غیر از سعید شیرزاد، دیگر زندانیان محبوس در این بند، از جمله آرش صادقی، حسن صادقی، مجید اسدی، ابوالقاسم فولادوند، شهرام پورمنصوری و فرهنگ پورمنصوری نیز که نیاز فوری به درمان پزشکی دارند، به دستور دادستانی از اعزام به مراکز درمانی و رسیدگی پزشکی محروم‌ مانده‌اند.