رخدادهای ۸ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۲۷ فوریه ۲۰۲۰

🔸-رشت. گیلان
خبرگزاری‌های ایران: تعدادی از بازیکنان تیم فوتبال «سپیدرود رشت» به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند
در شرایطی که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ایران به رغم شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد قربانیان در این کشور، بر ادامه رقابت‌های این رشته در رده‌های مختلف تأکید دارند، رسانه‌های ایران از احتمال ابتلای سه بازیکن تیم فوتبال سپیدرود رشت به کرونا خبر داده‌اند.

🔸-کرمان
اعتراض ۱۴۰۰دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه کرمان با تحریم غذای سلف سرویس
روز چهارشنبه ۷ اسفند،۱۴۰۰دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه کرمان در اعتراض به عدم بکارگیری اقدامات کافی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دست به تحریم غذای سلف سرویس زدند.

🔸-مریوان. کردستان
حمید اژدری اهل مریوان تنها ١۶ سال دارد
مدت سە هفتە است کە بە اتهام همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت بازداشت شدە است.

🔸-مشهد خراسان رضوی
مشهد خیابان سلمان فارسی یکی از شلوغ ترین خیابان های این شهر در اعتصاب کامل
بمنظور سلامتی خود و دیگران اعتصاب را گسترش بدھیم تا زمانیکە نظام فاسد ناچار بە اقدامات فوری و شفاف برای مقابلە با کرونا شود.

🔸-قم
کانال خبری هیات فوتبال استان قم با انتشار تصویری از الهام شیخی، بازیکن فوتسال خبر درگذشت او را در اثر ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرده است.

مجتبی فاضلی، مسئول دفتر و مسئول اجرایی و مالی آیت الله موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید شیعه ایران به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

🔸-تهران
نرگس محمدی فعال مدنی زندانی که چندی پیش از زندان اوین همراه با ضرب و شتم به زندان زنجان منتقل شد،در دو پرونده جداگانه با موارد اتهاماتی جدیدی روبرو شده است در پرونده اول به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و در پرونده دوم نیز به «توهین به ماموران دولت از جمله غلامرضا ضیائی رئیس زندان اوین و افترای شکنجه و ضرب‌وشتم توسط او» و «اخلال در نظم زندان از طریق خواندن سرود با صدای بلند» متهم شده ‌است.

فروزان یزدانی‌پور، دانشجوی دانشگاه تهران بازداشت شد
فروزان یزدانی‌پور، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه تهران توسط نیروهای امننیتی بازداشت شد.

تجمع کشاورزانِ عرب خوزستان مقابل وزارت کشور برای دریافت غرامت سیلِ سال گذشته که تمام زمین‌ها و محصولات‌شان را از بین برد.