‏مهدی بحری از بازداشتی‌های آبان ماه در زندان اهواز به کرونا مبتلا شد

مهدی بحری، ۲۹ ساله، عکاس و خبرنگار آزاد و فعال فرهنگی، که در زندان مرکزی اهواز از زمان اعتراضات آبان ماه گذشته در بازداشت به سر می‌برد به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش تلویزیون آزدی به نقل از سازمان حقوق بشر اهواز گزارش مهدی بحری، ۲۹ ساله، عکاس و خبرنگار آزاد و فعال فرهنگی عرب، که در زندان مرکزی اهواز واقع در منطقه شیبان از زمان اعتراضات آبان ماه گذشته در بازداشت به سر می‌برد به کرونا مبتلا شده است.

مهدی بحری ابتدا در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ( ۱۵ می ۲۰۱۹ ) در منزل خانوده‌اش در فلاحیه (شادگان)، به دلیل شرکت در کمیته‌های مردمی کمک به سیل‌زدگان و ثبت عکس و ویدیو از سیل‌زدگان، در جمع آوری کمکها برای آنها، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و بعد از چند ماه با قید وثیقه آزاد شد، سپس در چهارمین روز اعتراضات آبان ماه یعنی در ۲۷ -٨- ۱۳۹۸ مجددا بازداشت شد.

بحری به دلیل عدم توانایی خانواده اش برای تهیه وثیقه ضمانت ۶۰۰ میلیون تومانی بی دلیل و بلاتکلیف در بازداشت به سر می‌برد.

مسئولان زندان اهواز کلیه بیماران زندانی بستری در بهداری زندان را به بندهای عمومی بازگردانده اند، و فقط سربازان مبتلا به ویروس کرونا آنجا تحت مراقبت و درمان هستند. این امر باعث افزایش نگرانی از گسترش سرایت این بیماری بین زندانیان شده، خصوصا با وجود دو زندانی سیاسی که از چند روز قبل به این بیماری مبتلا شده‌اند.

هفته گذشته نیز دو زندانی سیاسی به نامهای میلاد بغلانی و حمید رضا مکی و ۳ تن از سربازان زندان نیز به کرونا مبتلا شده بودند که در بهداری زندان قرنطینه شده اند.