۴۰ کارگر نیشکر هفت تپه به پلیس امنیت شوش احضار شدند

اعتصاب کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج حدود ۲۰ کارگر این شرکت در حالی ادامه دارد که گزارش‌ها حاکی از احضار ۴۰ کارگر نیشکر هفت‌تپه به پلیس امنیت شهر شوش است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، گزارش داد که حدود ۴۰ کارگر هفت تپه احضار شده‌اند تا روز دوشنبه ۸ مهرماه خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.

براساس این گزارش کارگران احضار شده به شکل تلفنی به پلیس امنیت شوش فراخوانده شده‌اند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در این باره نوشت که کارگران اخراجی هفت تپه درخواست مذاکره با اسدبیگی یکی از کارفرماهای شرکت هفت تپه را رد کرده بودند. آن‌ها خواهان بازگشت بی قید و شرط تمام کارگران اخراجی شده‌اند.

همچنین این منبع کارگری گزارش داده است که «نزدیک به ۱۵۰ کارگر دیگر در شرف اخراج از کار و یا تمدید نکردن قرارداد مجدد» قرار دارند.

پیش از این نیز دست کم ۲۰ کارگر هفت تپه از این شرکت اخراج شده بودند. طی یک هفته گذشته کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج کارگران دست به اعتصاب زده‌اند. آن‌ها خواهان بازگردانده شدن کارگران اخراجی و آزادی کارگران زندانی هفت تپه از جمله اسماعیل بخشی و محمد خنیفر این شرکت هستند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز ، احضار و تهدید کارگران را به شدت محکوم کرده است.

اعتراضات کارگران هفت تپه از سال ۹۷ به صورت گسترده آغاز شد ولی این اعتراضات با برخورد امنیتی و قضایی از سوی حکومت روبرو شد. اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه از جمله کارگرانی بود که پس از بازداشت، اعلام کرد مورد شکنجه قرار گرفته است و برای دومین بار بهمن ماه سال گذشته دستگیر شد.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا نیز در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.