۲۰۰ تن از کارگران شرکت اگزوز خودرو خراسان اخراج شدند

هاجر چنارانی نماینده مجلس شورای از نیشابور، از اخراج ۲۰۰ کارگر شرکت اگزوز خودرو خراسان ، خبر داد و گفت که «مدیر این شرکت به دنبال ورشکستگی اگزوز خودرو خراسان است تا بتواند مجدد از دولت تسهیلات دریافت کند.»

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات شرکت اگزوز خودرو خراسان ، گفته است: «شرکت قطعات اتومبیل ایران در سال ۱۳۴۳ به نام شرکت صنعتی رضا تاسیس و در خراسان به ثبت رسید؛ اگزوز خودروی خراسان نیشابور، الکتریک خودرو شرق، قطعات محوری خراسان و شرکت کابل خودرو سبزوار از جمله شرکت های زیرمجموعه این قطعه‌سازی است.»

او تاکید کرده است: «مدیر این شرکت یعنی آقای مونسان، به دنبال ورشکستگی شرکت اگزوز خودرو خراسان است تا بتواند مجدد از دولت تسهیلات دریافت کند. آنها به ورشکستگی این کارخانه اهمیتی نمی‌دهند چراکه هیات مدیره، مدیرعامل و حراست بومی منطقه و دلسوز نیستند؛ شرکت اگزوز خودرو ۵۰۰ کارگر داشت که با اخراج ۲۰۰ کارگر، تنها ۳۰۰ نفر دیگر باقی مانده‌اند».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «مشکلات موجود در اگزوز خودرو خراسان با هیچ راهکاری حل نخواهد شد مگر اینکه کارخانه کاتالیست به مصوبه هیات مدیره خود بازگردد و اگر کارخانه تولید کاتالیست به نیشابور باز نمی‌گردد مجوزی دیگری برای تاسیس کارخانه جدید در نیشابور صادر شود؛ وزیر صنعت باید به این موضوع رسیدگی کند.

لازم به ذکر است که این نماینده مجلس پیشتر نیز در گفتگو با خبرگزاری ایسنا از اخراج این کارگران خبر داده و گفته بود: « شرکت اگزوز خودرو خراسان هیأت مدیره در سال ۸۸ مصوب کردند که کارخانه کاتالیست با ۱۵ میلیارد وام در نیشابور تأسیس شود؛ ولی با لابی‌هایی که این خاندان انجام دادند این کارخانه به قم منتقل شد، این موضوع موجب نارضایتی‌های زیادی در جامعه کارگری شد. مدیر عامل شرکت نیشابور همزمان سرپرست شرکت مبدل خودرو نیز هم هستند.»