یک متهم زیر شکنجه ماموران اداره آگاهی کرمانشاه به قتل رسید

یک شهروند اهل اسلام‌آباد غرب واقع در استان کرمانشاه که پس از بازداشت به دلیل ضرب و شتم و شکنجه توسط نیروهای ادره آگاهی به کما رفته بود، جانباخت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هه‌نگاو”، روز جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹، ”بهمن عقابی“ ۳۵ ساله اهل روستای چقا جنگا از توابع شهرستان اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه که چندی پیش در اثر ضرب و شتم و شکنجه ماموران اداره آگاهی شهر کرمانشاه به کما رفته بود، در بیمارستان ”خمینی“ این شهر جانباخت.

این متهم روز یک‌شنبه ۱۴ دی، در اثر ضرب و شتم و شکنجه ماموران اداره آگاهی شهر کرمانشاه به کما رفته بود و از آن زمان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خمینی و تحت تدابیر شدید امنیتی بستری بود.

پیشتر هه‌نگاو گزارش داده بود که، ماموران اداره آگاهی به خانوادی عقابی گفته‌اند ”فرزند آنها به دلیل خوردن قرص ترامادول به کما رفته است“. اما خانواده آقای بهمی اعلام کرده‌اند وی حتی سیگار هم نمی‌کشیده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده بهمنی، عزت‌الله عقابی پدر بهمن عقابی از ماموران اداره آگاهی شاکی شد، اما هیچ اقدام عملی انجام نشده و و دادستان کرمانشاه نیز تنها پرونده بیمارستانی را مطالبه کرده است.

بهمن عقابی از روز پنج شنبە ٢٣ آبان ٩٨، به اتهام قتل عمد سه عضو یک خانواده (همسر سابق، فرزند خردسالش و مادر همسر سابقش) متواری بوده و پنج شنبه ۱۱ دی ۹۹ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰)، خبرگزاری صدا و سیمای کرمانشاه به نقل از دادستان اسلام‌آباد غرب و فرمانده انتظامی کرماشان خبر بازداشت وی را پس از یک سال در شهر تهران منتشر کرده است.

شایان ذکر است شکنجه متهمان در ادارات گاهی تحت عنوان بازجویی فنی به امری معمول در بازداشتگاه‌های انتظامی و امنیتی تبدیل شده و سالانه تعدادی از متهمان در اثر اعمال همین بازجویی فنی که عبارت است از شکنجه روانی و فیزیکی متهم، جان خود را از دست می‌دهند.