یک فعال مدنی تُرک به دادگاه انقلاب احضار شد

یوسف سلحشور، فعال مدنی آذربایجانی (تُرک) طی ابلاغیه‌ای که از طریق سامانه ثنا دریافت کرده، به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان تبریز احضار شده است.

به گزارش تلویزیون آزادی، یوسف سلحشور، فعال مدنی آذربایجانی طی ابلاغیه ای که از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه «ثنا» دریافت کرده، مقرر شده است روز ۲۸ مهر ۱۴۰۰ جهت ارائه دفاعیات به اتهام انتسابی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان تبریز حاضر شود.

اتهام این فعال سیاسی در ابلاغیه ارسالی توسط شعبه مذکور: «تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی» و «تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» عنوان شده است.

یوسف سلحشور در تاریخ ۳ مرداد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۲۰ مرداد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شده و در تاریخ ۲۳  مرداد با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد‌.

آقای سلحشور پیشتر توسط نهادهای امنیتی-قضایی رژیم تهدید، احضار، بازداشت و زندانی شده است.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.