یک شهروند عرب پس از ده سال از زندان آزاد شد

رضا عنیدزاده زندانی سیاسی عرب پس از ده سال از زندان شیبان اهواز آزاد شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی، روز یکشنبه ۲۱ دى ماه ۱۳۹۹؛ رضا عنیدزاده (عبیداوى) زندانى سیاسى عرب از زندان مرکزى اهواز پس از اتمام دوران حبس آزاد شد. آقای عنیدزاده در دی‌ماه سال ۹۰ توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب اهواز به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

رضا عنید زاده فرزند نزال، اهل حمیدیه و در بهمن ماه ۱۳۹۰ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بود وبعد از ماه ها تحت شدیدترین شکنجه فیزیکى در دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه و ارتباط با سازمان هاى خارج از کشور توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اهواز به ریاست قاضی فرهادوند محاکمه و به ده سال حبس محکوم شد.

رضا عنیدزاده (عبیداوى) به همراه عیدان شاخی (بیت سیاح) ،حسن عبیات، جلیل نعامى،خالد عبیداوی، جاسم ساعدی ، هادی عبیات ۶ متهم دیگر این پرونده در برابر دوربین‌های شبکه انگلیسی‌زبان «پرس تی وی» وابسته به رژیم ایران مجبور به اعترافات اجبارى  به ترور دو بسیجی شدند.این اتهام بعدها در دادگاه انقلاب اهواز رد شد.

اتهام این فعالان عرب در دادگاه انقلاب محاربه و افساد فی‌الارض، تأسیس تشکیلاتی مخالف با جمهوری اسلامی و ارتباط با خارج و اقدام علیه امنیت کشور بوده است. ناگفته نماند که حسن عبیات در این پرونده به اتهام محاربه با خدا محکوم به اعدام شد و هم اکنون در زندان سپیدار بسر مى برد.