یک زندانی سیاسی کُرد به اعدام محکوم شد

شاکر (فرهاد) بهروزی، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، شاکر (فرهاد) بهروزی، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “شیخلو” به اتهام “بغی و عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام” به اعدام محکوم شد.

جلسه محاکمه این زندانی سیاسی اهل دیزج مرگور ارومیه مردادماه سال جاری برگزار و امروز پنج‌شنبه ۲۰ شهریورماه صدور حکم اعدام برای این زندانی سیاسی به وکیل وی ابلاغ شده است.

فروردین‌ماه سال جاری، این زندانی سیاسی به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام” از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “شیخلو” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گفته یک منبع آگاه از زندان ارومیه، این زندانی ابتدا در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران” به پنج سال حبس تعزیری محکوم و سپس با پرونده‌سازی نهادهای امنیتی بار دیگر در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و به اتهام “بغی از طریق عضویت در کومله” و “قتل یکی از اعضای سپاه پاسداران” در منطقه مرگور ارومیه به اعدام محکوم شده است.

این شهروند کُرد سال ٩٧ به عضویت یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران درآمده و شهریورماه همان سال با گرفتن “امان‌نامه” به ایران بازگشته بود.

این شهروند پس از بازگشت به ایران خود را به اداره اطلاعات ارومیه معرفی و پس از ١۴ روز بازجویی آزاد شده بود.

شاکر بهروزی مجددا بیست و یکم اسفندماه سال ٩٧ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یکسال و ٩ روز بازداشت در سلول انفرادی سپاه المهدی ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.