یک زندانی سنی مذهب به صورت مشروط از زندان ارومیه آزاد شد

یک زندانی سنی مذهب کُرد اهل روستای “ولنده سفلی” از توابع ارومیه به صورت مشروط از زندان مرکزی این شهر آزاد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، روز شنبه ۲۹ آذرماه، بهزاد عباسی قراگوز” ٣۴ ساله فرزند فریدون زندانی سنی مذهب اهل روستای “ولنده سفلی” از توابع ارومیه به صورت مشروط از زندان مرکزی این شهر آزاد شد.

این زندانی مذهبی روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه به همراه ١٣ زندانی سیاسی و مذهبی در اعتراض به “عدم اجرای طرح دو فوریتی کاهش مجازات حبس و اعطای تسهیلات قضایی” دست به اعتصاب غذای خشک زده بود که روز پنج‌شنبه ۲۰ آذرماه با وعده مساعد مسئولان قضایی به اعتصاب خود پایان داد.

این شهروند ۲۳ مهرماه ٩۵ به همراه یک شهروند دیگر به نام “جواد یوسفی” ۴٣ ساله فرزند فرامرز اهل ارومیه در حین برگشت از مسافرت در جاده مهاباد – ارومیه به اتهام “فعالیت مذهبی و تبلیغی” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مدت ۴۵ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

بهزاد عباسی قراگوز و جواد یوسفی سپس در شعبه ١٠ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه تفهیم اتهام و به “عضویت در گروه انصارالاسلام” متهم شدند.

این دو زندانی اهل سنت در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه  به ریاست قاضی “شیخلو” هرکدام به ١٠ سال حبس تعزیری محکوم که پس از اعتراض به حکم دادگاه بدوی، حکم هر کدام از این دو زندانی در شعبه ١٣ دادگاه تجدیدنظر ارومیه به ریاست قاضی “علی‌پور” از ١٠ سال حبس تعزیری به هفت سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.