یک زندانی در زندان خرم‌آباد زیر شکنجه به قتل رسید

یک شهروند اهل هرسین و ساکن نورآباد استان لرستان در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه به قتل رسید.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هه‌نگاو”، شامگاه سەشنبه ٢٠ آبان ۹۹، فرهاد وثوقی زندانی ۲۷ ساله اهل هرسین و ساکن نورآباد لرستان در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه نیروهای امنیتی زندان به قتل رسید.

برادر فرهاد وثوقی ضمن تایید این خبر کرد که جسد برادرش را در پزشک قانونی خرم‌آباد مشاهده نموده که مورد شکنجه غیرانسانی قرار گرفته است.

فرهاد وثوقی ۲۷ ساله، متاهل و پدر یک پسر سه ماهه است. وی اصالتاً اهل هرسین و ساکن روستای تنگ پری شهرستان نورآباد بوده است.

به گفته یک منبع مطلع، فرهاد وثوقی حدوداً سه هفته پیش به اتهام مشارکت در قتل یک شهروند دیگر اهل نورآباد با هویت حسین جوزی بازداشت و از روز دوم بازداشت تا زمانی که به قتل رسیده در سلول انفرادی زندان مرکزی خرم‌آباد محبوس بوده است.

این منبع در ادامه اظهار داشت که حسین جوزی یکی از فعالین و سازمان دهندگان اعتراضات آبان‌ماه سال گذشته در نورآباد بوده و چندی پیش توسط نیروهای اطلاعات سپاه ربوده شده و سپس به قتل رسیده است و برای رد گم کردن دو عضو یک خانواده را به اتهام قتل وی بازداشت کرده‌اند.

گفتنیست که یک برادر دیگر فرهاد با هویت مصطفی وثوقی نیز حدوداً سه ماه پیش به اتهام قتل این فعال نورآبادی بازداشت و هم‌اینک در زندان مرکزی خرم‌آباد محبوس است.

خانواده وثوقی امروزجمعه ۲۳ آبان جسد فرزندشان را از پزشک قانونی خرم‌آباد تحویل گرفته‌اند.

منابع هه‌نگاو اعلام کرده‌اند که شامگاه چهارشنبه پس از درز خبر قتل فرهاد وثوقی در زندان مرکزی خرم‌آباد شورش شده و نیروهای امنیتی وارد زندان شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده‌اند.