یک استاد و یکی از طلاب مدرسه دینی پشامگ احضار شدند

در پی افزایش قشار بر مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ در سیستان و بلوچستان، یکی از اساتید و از طلاب مدرسه این مدرسه دینی از سوی اداره اطلاعات شهرستان راسک احضار شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “شبکه کلمه”، روز یک شنبه ۲۹ دی ماه ۹۸، عبدالماجد درغاله ساکن جکیگور از طلاب مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ در استان سیستان و بلوچستان از سوی اداره اطلاعات شهرستان راسک احضار شد.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود به شبکه کلمه گفت:” اداره اطلاعات روز یکشنبه ۲۹ دی ماه این طلبه را احضار و مورد بازجویی قرار داده است”.

این منبع افزود:” نیروهای اطلاعات فقط برای تحت فشار قرار دادن  مدرسه دینی پشامگ شاگردان این مدرسه را احضار می کنند و پس از بازجویی و سوالات بی ربط و تهدید، آنها را آزاد می کنند”.

وی ادامه داد”: درخلال بازجویی یاد شده، دیدگاه طلبه مذکوردر مورد مولانا فضل الرحمن کوهی مدیر مدرسه انوارالحرمین که در بازداشت است سوال شده است”.

این منبع همچنین گزارش داد که “هفته گذشته نیز یکی از مدرسین این مدرسه بنام حافظ اسلم آسکانی به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است”.

این درحالیست که ادهم لله زهی یکی از ساکنان پشامگ نیز پس از اعتراض به بازداشت مولانا کوهی برای بار دوم درتاریخ  ۱۳ دی ۱۳۹۸، با یورش نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شد و به زندان چابهار منتقل شد.  .وی پس از دو هفته در حالی که محاسن او را تراشیده بودند آزاد شد.

در پیوند با این خبر ، یکی دیگر از منابع مطلع به خبرنگار شبکه جهانی کلمه اطلاع داد که” هفته گذشته مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ میزبان مسابقات؛ سخنرانی، قرائت و حفظ قران طلاب در سطح شهرستان سرباز بوده واداره اطلاعات راسک بارها با تماس با اساتید مدرسه مذکور آنها را نسبت به برگزاری مراسم یاد شده تحت فشار قرار داده اند”.

لازم به اشاره است که مولوی فضل الرحمن کوهی در آذر ماه سال جاری پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد، با تعدادی از همراهان خود بازداشت شد.