یکی از بازداشت‌شدگان آبان‌ماه به ۱۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و تبعید محکوم شد

یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهرستان شهریار به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک محکوم شد.

به گزارش تلویزن آزادی، محمد اقبالی گلهین، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهرستان شهریار به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک محکوم شد. این حکم امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در زندان تهران بزرگ به وی ابلاغ شد.

بر اساس این حکم که یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ در زندان تهران بزرگ به وی ابلاغ شده است، محمد اقبالی، توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهرستان شهریار به ریاست قاضی مهدی سلیمانی از بابت اتهام “تخریب اموال دولتی” به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به ۱ سال حبس و از بابت اتهام “درگیری با ماموران بسیج” به ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان محکوم شده است.

در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از میزان حبس، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری در خصوص محمد اقبالی قابل اجرا خواهد بود.