یاشار سلطانی, روزنامه نگار و فعال رسانه ای به دادسرا احضار شد

روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸, دادسرای فرهنگ و رسانه تهران یاشار سلطانی, روزنامه نگار و سردبیر و مدیر مسئول سایت معمارنیوز را در پی شکایت محمدباقر قالیباف از این فعال رسانه ای و روزنامه نگار پس از احضار تحت بازپرسی قرار داد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”, روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸, یاشار سلطانی, روزنامه نگار و مدیر مسئول سایت معمارنیوز از بابت شکایت محمدباقر قالیباف شهردار پیشین تهران از این فعال رسانه ای و روزنامه نگار به دادسرا احضار و تحت بازپرسی قرار گرفت. 

براساس این گزارش یاشار سلطانی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت: “دلیل احضار امروزم در دادسرا شکایت قالیباف از من بود. هدفش ساکت کردنم در انتخابات است. پرونده تخلفاتش در اختیار شورای نگهبان است و حق مردم است که در جریان آنها قرار بگیرند. اگر کسی در دستگاههای نظارتی جرات پرسش از قالیباف را ندارد، من در دادگاه افکار عمومی از او خواهم پرسید”.

لازم به ذکر است؛ یاشار سلطانی, روزنامه نگار و فعال رسانه ای پیش از این از بابت پرونده ای دیگر در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۷, توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی, از بابت اتهامات “جمع آوری و انتشار اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به سازمان بازرسی کشور”، “نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی”، “افترا نسبت به شرکت عمران تکلار” و “تهدید نسبت به شرکت عمران تکلار”, به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و ۲سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی، فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات و خروج از کشور محکوم شد”.