یاسین قاسمی بجد شهروند اهل سنت بازداشت شد

یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم ۳۲ ساله اهل‌سنت پس از مراجعه به وزارت اطلاعات جهت بازجویی مجدد، بازداشت و در سکوت خبری به زندان منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “سنی‌نیوز”، یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم ۳۲ ساله اهل‌سنت که پیشتر به اتهام توهین به مقدسات اسلام، توهین به خمینی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان (سیستان و بلوچستان) احضار شده بود، روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه پس از مراجعه به وزارت اطلاعات جهت بازجویی مجدد، بازداشت و در سکوت خبری به زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع گفت، اتهام جدید تبلیغ علیه نظام نیز به سایر اتهامات آقای قاسمی بجد از سوی نهادهای امنیتی اضافه شده ولی تاکنون نتوانسته‌اند اتهامی را اثبات کنند.

قابل ذکر است که این هنرمند جوان با بیش از ۳۰ عنوان کتاب، اصالتا خراسانی و ساکن جزیره قشم (هرمزگان)، عضو مجمع فعالان زیست محیطی کشور و از بیمار قلبی رنج می برد.

یاسین قاسمی بجد فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه سیستان و بلوچستان است و تاکنون ده‌ها مقاله از وی در نشریات داخل و خارج کشور به چاپ رسیده است و برنده‌ی جایزه‌های متعدد نویسندگی در جشنواره‌های مختلف نیز بوده است. وی با مدرک کارشناسی ارشد به شغل رانندگی تاکسی مشغول بوده است.

قابل ذکر است که بازداشت این جوان با استعداد اهل‌سنت باعث نگرانی شدید خانواده و جامعه اهل‌سنت شده و امید است ایشان هرچه زودتر به آغوش گرم خانواده بازگردند.