گوگل حساب‌ کاربری “پرس ‌تی‌وی” در یوتیوب را بست

شرکت گوگل حساب‌های کاربری شبکه‌‌های خبری “پرس ‌تی‌وی” و “هیسپان‌ تی‌وی” صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را به دلیل “نقض مقررات” در برخی از سرویس‌های این شرکت، از جمله یوتیوب و جی‌میل غیر فعال کرد.

“پرس‌ تی‌وی”، شبکه انگلیسی‌زبان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در وبسایت خود از قطع دسترسی این شبکه و “هیسپان‌ تی‌وی”، شبکه اسپانیایی‌‌زبان ایران به حساب‌های رسمی خود در برخی سرویس‌های این شرکت، از جمله یوتیوب و جی‌میل خبر داده است.

در این خبر آمده که این قطع دسترسی “بدون اطلاع قبلی” اتفاق افتاده و دلیل آن “نقض مقررات گوگل” اعلام شده است.

“پرس‌ تی‌وی” تصویری از پیامی که هنگام تلاش این شبکه خبری برای ورود به حساب کاربری‌اش در یوتیوب ارسال شده را منتشر کرده است.

در این پیام آمده است: «حساب گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست. چون از آن به گونه‌ای استفاده کرده‌اید که سیاست‌های گوگل را نقض می‌کند.»

به گفته “پرس ‌تی‌وی”، کانال‌های این شبکه خبری در حال حاضر برای عموم قابل مشاهده است اما ادمین‌ها قادر به انتشار مطالب جدید در آن نیستند.

در هفته های گذشته گوگول، توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و برخی دیگر از رسانه‌های اجتماعی اقدام به بستن حساب‌های  کاربری شماری از حامیان جمهوری اسلامی کردند و دلیل آن را ‌هم “انتشار اخبار جعلی” یا “اخلال در افکار عمومی” خواندند.