گزارشی از وضعیت مریم لقائی و میترا فرصتی پور، شهروندان بهایی در زندان اوین

مریم لقائی و میترا فرصتی پور، شهروندان بهایی از اوایل مردادماه امسال دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کنند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، مریم لقائی و میترا فرصتی پور، شهروندان بهایی از اوایل مردادماه امسال دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کنند. خانم لقائی و خانم فرصتی پور پیشتر توسط دادگاه انقلاب به ترتیب به ۳ ماه و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

میترا فرصتی پور و مریم لقائی شهروندان بهایی ساکن گیلاوند از توابع شهرستان دماوند به ترتیب در تاریخ ۲۹ و ۳۰ مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. در زمان بازداشت منزل آنان مورد تفتیش قرار گرفته و ماموران تعدادی از لوازم شخصی‌شان از جمله لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های همراه و دوربین عکاسی را ضبط کرده و با خود بردند. آنها نهایتا مدتی بعد پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار از زندان آزاد شدند.

میترا فرصتی پور و مریم لقائی چندی بعد توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ترتیب به ۱ سال حبس تعزیری و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

لازم به ذکر است که طی سال ۹۶ پیکر مادربزرگ میترا فرصتی پور در آرامستان بهاییان گیلاوند (گلستان جاوید) توسط افراد ناشناس نبش قبر شده و تعداد نبش قبر متوفیان بهایی به دو نبش قبر رسیده بود.