گزارشی از آخرین وضعیت مهران فتاحی در زندان ارومیه

 مهران فتاحی، زندانی سیاسی از خردادماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان ارومیه سپری می‌کند. آقای فتاحی شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی نهایتا توسط دادگاه‌های انقلاب و کیفری ارومیه در مجموع به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر مجموعا به ۳۴ ماه زندان تقلیل یافت که ۱۵ ماه از آن به عنوان مجازات اشد قابل اجرا است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، مهران فتاحی، زندانی سیاسی از خردادماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان ارومیه سپری می‌کند.

مهران فتاحی شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و حدود ۱ ماه و نیم بعد، پس از پایان بازجویی‌ها با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای فتاحی فروردین‌ماه امسال در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین در بخش دوم پرنده خود توسط دادگاه کیفری ارومیه به اتهام توهین به مقدسات به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.
پس از اعتراض آقای فتاحی، این حکم در مرحله تجدیدنظر مجموعا به ۳۴ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۵ ماه حبس، به عنوان مجازات اشد از بابت اتهام توهین به رهبری برای وی قابل اجرا است.

مهران فتاحی، ۳۷ ساله و متاهل است. وی حدود یک هفته پیش به بند سیاسی زندان ارومیه منتقل شد.