گزارشی از آخرین وضعیت محمد ترکمانی در زندان تهران بزرگ

محمد ترکمانی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، محمد ترکمانی، زندانی سیاسی از بهمن ماه ۹۹ دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند. آقای ترکمانی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه از آن قابل اجرا بود. مجازات قابل اجرای این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۵ سال زندان کاهش پیدا کرد.

آقای ترکمانی اردیبهشت ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از گذشت حدود ۵۰ روز و در پی اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

محمد ترکمانی نهایتا در سال ۹۸ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، از بابت اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۳ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و از بابت اتهام توهین به مقدسات به ۷ سال ۶ ماه حبس محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام توهین به مقدسات برای وی قابل اجرا بود. محکومیت قابل اجرای این حکم در مرحله تجدید نظر به ۵ سال زندان تقلیل یافت.

آقای ترکمانی در بهمن ماه ۹۹ طی ابلاغیه ای به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار و جهت تحمل حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.