گزارشی از آخرین وضعیت فرزین فولادی در زندان تهران بزرگ

 فرزین فولادی زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، دوران محکومیت ۱ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، فرزین فولادی زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، دوران محکومیت ۱ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

آقای فولادی در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. پرونده این شهروند در بازپرسی دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت. وی به مدت ۱۵ روز از حق تماس تلفنی محروم بود و نهایتا طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از بازداشت خود خبر داد.

فرزاد فولادی نهایتا به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و اواسط بهمن‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آقای فولادی مردادماه امسال توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد. اعتراض این شهروند به بهانه تاخیر درخواست تجدیدنظر رد شده و محکومیت او قطعی شد.
از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱ سال حبس تعزیری از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام برای وی قابل اجراست.

آقای فولادی در تاریخ ۸ بهمن ماه امسال طی یک تماس تلفنی به شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهریار احضار و در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه جهت تحمل حبس بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

فرزین فولادی. فرزند محبت علی، متولد ۱۳۷۴ است. وی هم اکنون در سالن ۹ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.