گزارشی از آخرین وضعیت سهیلا حجاب در زندان قرچک ورامین

سهیلا حجاب که از تاریخ ۲۷ خردادماه در اعتراض به نگهداری خود در زندان قرچک ورامین و عدم انتقال به زندان اوین اعتصاب غذا کرد، هفته گذشته به اعتصاب خود پایان داد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا” سهیلا حجاب، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در قرنطینه زندان قرچک ورامین سپری می‌کند. خانم حجاب که از تاریخ ۲۷ خردادماه در اعتراض به نگهداری خود در زندان قرچک ورامین اعتصاب غذا کرد، هفته گذشته در پی وعده حشمت الله حیات الغیب، مدیر کل زندان های استان تهران به اعتصاب خود پایان داد. این زندانی سیاسی دچار کاهش وزن شدید و ضعف جسمانی شده است.

یک منبع مطلع از وضعیت خانم حجاب به هرانا گفت: «سهیلا حجاب به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذا دچار کاهش وزن شدید و ضعف جسمانی شده است. زیر چشمانش گود افتاده، به شدت لاغر شده و در وضعیت جسمی نامناسبی بسر می‌برد. پس از وعده‌های حیات الغیب او ابتدا اعتصابش را شکست و چند روز قبل نیز کارت تلفنش به او بازگردانده شد اما همچنان در قرنطینه نگهداری می‌شود و به بند منتقل نشده است.»

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت خانم حجاب در خصوص آخرین وضعیت وی به هرانا گفت: «سهیلا حجاب کماکان به صورت ایزوله در قرنطینه زندان قرچک ورامین بسر می‌برد و وضعیت جسمی و روحی مناسبی ندارد. همچنین دستانش باندپیچی شده است. کارت تلفنش را هنوز پس نداده‌اند و از تماس و ارتباط با سایر زندانیان محروم است. او از هفته گذشته علائم ابتلا به کرونا دارد و در این خصوص رسیدگی پزشکی خاصی به او صورت نگرفته است.»

سهیلا خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

خانم حجاب، روز شنبه ۳ خردادماه ۱۳۹۹، پس از مراجعه به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر و اعلام اینکه حکم او عینا تایید شده، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.