کیانوش اصلانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) که دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کند، امروز دوشنبه ۲۸ مهر با تودیع قرار وثیقه از زندان به مرخصی اعزام شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا،  امروز دوشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۹، کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام آقای اصلانی به مرخصی با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و به مدت ۱۷ روز صورت گرفته است.
کیانوش اصلانی پیشتر در تاریخ ۲۱ اسفندماه ۹۸ با تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شد و در تاریخ ۱۷ خردادماه امسال به زندان اوین بازگشت.

کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال ۹۷ به همراه توحید امیرامینی توسط نیروهای امنیتی در تهران در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت شد. آقای اصلانی قوجه بیگلو در فروردین ماه سال ۹۸ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آقای اصلانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگر از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. او از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود نیز تبرئه شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.
کیانوش اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران است.