کشف مرکز نگهداری و انباشت دلارهای سیاه در تهرانپارس

با اعترافات «اکبر طبری‌پور»، روز گذشته سه‌شنبه ۲۲ مردادماه، مرکز انباشت و نگهداری دلارهای سیاه خاندان لاریجانی در شرق تهران کشف و ضبط شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “آمدنیوز”، سازمان اطلاعات سپاه پس از اعترافات «اکبر طبری‌پور» درباره محل نگهداری و انباشت دلارهای کثیف خاندان لاریجانی، با یورش به ساختمان محل نگهداری این دلارها در منطقه تهرانپارس، دویست پالت صد میلیون دلاری مستقر در یک مجتمع مسکونی حفاظت شده به میزان بیست میلیارد دلار را کشف و ضبط کردند.

بنا به اعترافات «اکبر طبری‌پور»، این دویست پالت صد میلیون دلاری از محل تخلیه‌ی مخزن ارزی داعش در موصل به تهران منتقل شده و قاسم سلیمانی به طور مخفیانه این محموله را به «علی لاریجانی» تحویل داده بود.

«اکبر طبری‌پور» در اعترافاتش اظهار داشته مجتمع مسکونی که محل نگهداری این دلارها بوده توسط هفده مرد مسلح در سه شیفت حفاظت می‌شد.

حدود یک میلیارد دلار از این دلارها توسط «رسول دانیال‌زاده» مالک برج روما و «محسن نجفی» مالک پتروشیمی باختر با نرخ ۵۰٪ زیر قیمت بازار آزاد، به صورت ملک و زمین تهاتر شده است.

«اکبر طبری‌پور» در اعترافاتش گفته است، برای تهاتر این ارزهای کثیف از برخی محکومین پرونده‌های ارزی نظیر «ی.ر» (نام محفوظ) و «ف.ر» (نام محفوظ) هم دعوت و به آنان وعده داده شد که به ازاء هر ده میلیون دلار که تبدیل به ریال کنند، یک‌سال از حبس‌شان کاهش می‌یابد.

بنا به اعترافات «طبری‌پور»، این محکومین حاضر به همکاری با «اکبر طبری‌پور» نشدند.

عصر روز گذشته سازمان اطلاعات سپاه، ساختمان محل نگهداری ارزهای خاندان لاریجانی را با اخذ رسیدی معادل ۱۹ میلیارد دلار به سازمان حفاظت اطلاعات سپاه تحویل داد.

گفته شده این محموله به بیت رهبری تحویل داده می‌شود