کشته و زخمی شدن ۲ نوجوان بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای انتظامی در شهرستان چابهار
روز شنبه ۱۰ اسفند ماه، دو نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله، ساکن روستای کمب از توابع شهرستان چابهار بر اثر شلیک بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی کشته و زخمی شدند. شماری از ساکنان روستا در واکنش به این حادثه، در مقابل ساختمان کلانتری کمب اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب گذشته شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ ماموران پاسگاه کمب چابهار به فرماندهی “سرگزی” با تیراندازی به سمت موتور سیکلتی که سه راکب کودک سوار آن بود منجر به کشته شدند یک کودک و زخمی شدن دو نفر دیگر شدند.

“عبدالغفار خورسند” فرزند عصا ۱۵ ساله ساکن عثمان آباد در اثر اصابت گلوله به سینه کشته شد. “یحیی بلوچ” فرزند نبی بخش ۱۶ ساله و “جعفر جدگال زاده” فرزند عیسی ۲۰ ساله، در اثر اصابت گلوله به دست زخمی شده و به بخش فوریت های پزشکی منتقل شدند.

گلوله به سینه عبدالغفار اصابت کرده و در اثر شدت جراحات به بیمارستان نرسید است.

یک منبع در این باره گفت: “سرگزی رئیس پاسگاه کمب و تیمش همیشه می ایستند و موتورها را میگیرند و مردم هم بر اساس نرخ تورم باید برای آزادی موتورشان پول بدهند این کودکان وقتی با ماموران مواجه شدند برای اینکه موتورشان مصادره نشود نایستادند، اما ماموران به سمتشان شلیک کردند، در حالی که ماموران ماشین داشتند و میتوانستند آنها را بگیرند ولی بلافاصله شلیک کردند”

یحیی بلوچ و جعفر جدگال زاده می گویند: ماموران پس از آنکه بالای سرشان رسیدند با قنداق تفنگ به سر و صورتشان زدند.

مردم منطقه پس از این واقعه به پاسگاه حمله کرده و درب آن را از جا کندند، ماموران برای پراکنده کردن مردم اقدام به شلیک هوایی نمودند.

وبسایت های داخلی در این خصوص سکوت کرده و تاکنون هیج گزارشی منتشر نکردند همچنین پلیس در این خصوص هیچ بیانیه ای صادر نکرده است.