کشته شدن جوان سوختبر بلوچ توسط ماموران هنگ مرزی سرباز

به‌دنبال هجوم ماموران هنگ مرزی سرباز به روستای کلیر دن از توابع پشامگ سرباز یک جوان سوختبر بلوچ در اثر اصابت چندین گلوله کشته شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کمپین فعالین بلوچ، «عاصف الله زهی» ۱۸ ساله فرزند عبدالرسول ساکن هُنگ در نزدیکی روستای “کلیر دن” هدف تیراندازی ماموران مسلح هَنگ مرزی قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

منابع محلی گزارش دادند “عبدالرسول در مسیر ورود به روستای کلیر دن بود که صدای تیراندازی را از روستا شنید و با دیدن ماموران برگشت، در این هنگام ماموران به سمتش شلیک کردند. وقتی ماموران به سمتش شلیک کردند او از خودرو به قصد فرار پیاده شد اما نیروهای مرصاد با رگبار گلوله او را کشتند.”

این منابع  گفتند که ماموران هنگ مرزی برای بازداشت چند فرد مظنون به حمل مواد مخدر به روستای کلیر دن یورش برده بودند و از شب قبل این روستا در محاصره ماموران بوده است، با این وجود این فرد سوختبر را کشتند.

همچنین گزارش شده که مردم روستا برای اعتراض به قتل این جوان در مقابل پاسگاه تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مقامات مسئول در این خصوص شدند اما ماموران پاسخگو نبوده و گفته‌اند که این قتل توسط “دزدها”صورت گرفته است.

گفتنی است امروز یکشنبه ۲۵ اسفند تشییع جنازه نامبرده در محل سکونش برگزار شد.

لازم به یادآوری‌است، روز چهارشنبه ۲۱ اسفند نیز ماموران یگان امداد زاهدان نیز در منطقه مسکونی خیابان کشاورز به سمت یک خودرو مظنون تیراندازی کردند که دو سرنشین و دو عابر پیاده در اثر اصابت گلوله مجروح شدند.