کرونا در ایران؛ ویروسی که به دست ملاها تبدیل به فاجعه شد!

در حالی که بنا بر اعلام وزارت بهداشت و درمان ایران تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۴۷۴۷ نفر و قربانیان این اپیدمی به ۱۲۴ تن رسیده، وزارت امور خارجه رژیم به طور رسمی پیشنهاد کمک‌های بشردوستانه دولت ایالات‌متحده آمریکا را رد کرده است.

به گزارش «شبکه آزادی» جمهوری اسلامی که طی یک سال گذشته در حوادثی مانند سیل، اعتراض‌های آبان ۹۸ و شلیک موشک به هواپیمای اکراینی به طور سازمان‌یافته به فریب افکار عمومی پرداخت، در ماجرای شیوع ویروس کرونا نیز همچنان مشغول پنهان‌کاری است. رژیم ایران با دست‌کاری آمار مبتلایان و قربانیان به ویروس کرونا، تلاش می‌کند ضعف و سوءمدیریت در نهادها و ستادهای خود را انکار کند.

در حالی که آمارهای غیررسمی نشان می‌دهند تعداد قربانیان کرونا در ایران به حدود ۷۰۰ تن رسیده است، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنان اصرار دارد که در دو هفته گذشته کمتر از ۱۵۰ نفر جانشان را از دست داده‌اند. مقامات رژیم ایران آمارهای واقعی قربانیان کرونا را انکار می‌کند و آن را «هراس افکنی دشمنان» می‌خواند.

حشمت‌الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز ویروس کرونا را «بیوتروریسمی» خوانده و گفته «از امروز تا سال ۲۰۳۰ دنیا با انواع مختلف بیوتروریسم مواجه خواهد شد. باید سازمانی مستقل با اختیارات ویژه شکل بگیرد و ما همچون پدافند موشکی، پدافند بیوتروریسم داشته باشیم.»

فلاحت پیشه دلایلی برای اثبات ادعای خود نیاورده و توضیحی نداده است که پدافند بیوتروریسم در کشوری که قادر به تأمین ماسک و دستکش بهداشتی نیست چه ابعادی دارد و قرار است چه کاری انجام دهد.

حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل هم ادعا کرده است که «شاید سال‌ها بعد روشن و افشا شود ویروس کرونا جنگ بیولوژیک کاخ سفید علیه رقبای بزرگ جهانی آمریکا (چین و روسیه) بوده که علاوه بر بخش‌هایی از جهان به مردم آمریکا هم سرایت کرد.»

این ادعای امیر عبداللهیان در حالی است که دولت چین رسماً اعلام کرده که مبدأ ویروس کرونا این کشور بوده است. ایالات‌متحده آمریکا نیز در پی شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش سریع آن در برخی کشورهای دیگر، «وضعیت اضطراری بهداشت عمومی» اعلام کرده است.

مقامات جمهوری اسلامی که طبق روال همیشگی هر مسئله و پدیده تازه‌ای را با توهمات خود درمی‌آمیزند، به این پرسش که اگر ویروس کرونا «توطئه دشمن» است پس چرا هواپیمایی ماهان ایر هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در چین پروازهای خود را به این کشور افزایش داد، پاسخ نمی‌دهند. همچنین رژیم ایران پاسخ قانع‌کننده‌ای برای عدم قرنطینه قم که کانون کرونا در ایران محسوب می‌شود، ندارد.

کارشناسان حوزه بهداشت می‌گویند اگر ابعاد فاجعه‌ای که کرونا می‌تواند به بار بیاورد زودتر اطلاع‌رسانی شده بود و حکومت به خاطر حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی پنهان‌کاری نمی‌کرد، به راحتی می‌شد این اپیدمی را کنترل کرد. انتقاد دیگر کارشناسان به مسئولان وزارت بهداشت و دیگر مقامات جمهوری اسلامی عدم قرنطینه قم است؛ شهری که مبدأ و کانون کرونا در ایران محسوب می‌شود ولی به نظر می‌رسد چهره‌های مذهبی در این شهر به اندازه‌ای قدرتمند هستند که اجازه قرنطینه آن را به دولت نمی‌دهند.

جمهوری اسلامی نه‌تنها با سوءمدیریت و تصمیم‌های غلط خود فاجعه‌ای ملی پدید آورده است، بلکه حاضر به تغییر رفتار خود در این بحران بزرگ نیست. در حالی که بنا بر اعلام وزارت بهداشت و درمان ایران تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۴۷۴۷ نفر و قربانیان این اپیدمی به ۱۲۴ تن رسیده، وزارت امور خارجه رژیم به طور رسمی پیشنهاد کمک‌های بشردوستانه دولت ایالات‌متحده آمریکا را رد کرده است.

وزارت امور خارجه رژیم ایران در حالی پیشنهاد کمک‌های بشردوستانه دولت دونالد ترامپ را رد کرده است که گزارش‌های میدانی خبرنگار «شبکه آزادی» حاکی از نایاب شدن مواد ضدعفونی‌کننده مانند الکل و اتانول، دستکش و ماسک است. هر لیتر الکل که پیش از شیوع کرونا ۱۲ هزار تومان بود، اکنون به ۱۰۰ هزار تومان رسیده، آن‌هم اگر در فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها موجود باشد.

‌عبدالکریم حسین زاده، نماینده مجلس با اذعان به اینکه «تلنبار شدن اجساد در قم و درماندگی مردم ‎رشت گواه ناکارآمدی‌های صورت گرفته در اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع ویروس کرونا است»، گفته قم و رشت را قرنطینه کنید تا «رکورددار کشته‌شدگان کرونا در جهان» نشدیم.

به نظر می‌رسد هرروز که می‌گذرد، اوضاع بیش از پیش از کنترل رژیم خارج می‌شود. تقریباً ظرفیت اغلب بیمارستان‌های کشور تکمیل ‌شده و برخی مراکز درمانی به دلیل نداشتن دستگاه «سی تی اسکن» برای معاینه بیماران مشکوک به ویروس کرونا در محدودیت قرار دارند.

مجتبی احمدی