کارگران شهرداری لوشان: امسال فقط دو ماه حقوق گرفته‌ایم

کارگران شهرداری لوشان از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود انتقاد دارند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “ایلنا”، کارگران شهرداری لوشان در هشت ماه سپری شده از سال جدید، فقط دو ماه حقوق فروردین و اردیبهشت را دریافت کرده و ۵ ماه مطالبات آنها به تاخیر افتاده است.

کراگران شهرداری لوشان به ایلنا گفتند: گفتند: شهردار جدید که از حدود دو ماه پیش مدیریت شهرلوشان را برعهده گرفت در روز معارفه خود وعده به‌روز کردن مطالباتمان را داد اما بعد از گذشت دوماه هنوز هیچ اقدام جدیدی صورت نگرفته است.

به گفته آنها؛ شهریور ماه سال گذشته شهردار وقت به همراه سه نفر از اعضای شورای شهر به اتهام تخلفات مالی بازداشت شدند و شهرداری تا دو ماه پیش بادو سرپرست اداره می‌شد. از دو ماه پیش با ورود شهردار جدید دو حقوق فروردین و اردیبهشت ماه را دریافت کرده‌ایم. پرداخت حقوق در هر یک ماه یکبار در حالی انجام می‌شود که شهرداران سابق نیز هر ماه به ما یک حقوق می‌دادند.

یکی دیگر از کارگران واحد خدمات شهرداری لوشان در تکمیل سخنان همکار خود گفت: ۸۰ نفر در مجموعه شهرداری لوشان کار می‌کنند؛ شورای شهر اگر هریک از همکاران بومی را به عنوان شهردار انتخاب کند، توانایی مدیریت شهر را به این شیوه که فقط با استفاده از درآمد پایدار شهرداری‌ها و مالیات بر ارزش افزوده که دولت هر ماهه به صورت روتین به حساب شهرداری می‌پردازد را دارد.