کارگران شهرداری «سی سخت» با ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده

براساس گزارشات رسیده، حقوق کارگران شهرداری «سی سخت» در استان کهکیلویه و بویراحمد که تعداد آنها ۱۱۵ تن ذکر شده است، حداقل برای ۵ ماه به تاخیر افتاده و پرداخت نشده است.

به گفته منابع کارگری در شهر سی سخت، حدود ۱۱۵ تن از کارگران شهرداری «سی سخت» و سازمان‌های وابسته به آن، شامل کارگران رسمی، قراردادی و پیمانی، به دلیل آنچه از سوی شهرداری «کمبود منابع مالی» عنوان می‌‌شود دست کم ۵ماه حقوق معوقه طلبکارند.

کارگران شهرداری «سی سخت» گفتند که آخرین حقوقی که آن‌ها دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۶ است که کارفرما آن را اخیرا به حساب کارگران پرداخت کرده است.

کارگران شهرداری «سی سخت» که به صورت رسمی و قراردادی مشغول کارند، با بیان اینکه مهم‌ترین عامل این وقفه پنج ماهه کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه افزودند: مشکلات شهرداری سی سخت از چندین سال پیش از زمانی آغاز شد که بسیاری از نهاد‌های مختلف دولتی وخصوصی از پرداخت به موقع عوارض شهرداری خوداری می‌کنند.

به گفته کارگران شهرداری «سی سخت» ، درصورتی‌که شهرداری سی سخت بتواند با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی مطالبات معوقه خود را از نهاد‌های مختلف دولتی وصول کند، توانایی پرداخت یک‌ جای همه معوقات مالی کارگران را خواهد داشت.

کارگران شهرداری «سی سخت» اغلب دارای سوابق ۶ تا ۱۳ ساله در این شهرداری هستند، آنها سال‌ها به صورت روزمزدی در مجموعه شهرداری مشغول کار بودند اما طی چند سال اخیر نوع قرارداد کاری آن‌ها با شهرداری تغییر کرده و به صورت قراردادی درآمده است.

کارگران شهرداری چند ماهی است که حقوق نگرفته اند و بدهکار اجاره خانه و سوپرمارکت ها و بسیاری جاههای دیگر برای تامین لوازم مورد نیاز خانواده هایشان هستند و اینک در آستانه بازگشایی مدارس حتی توانایی خرید لوازم مدرسه فرزندانشان را هم ندارند و شرمنده فرزندانشان هستند.