پشتیبانی سلبریتی‌ها از مردم معترض خوزستان

در پی ادامه موج شدید اعتراضات مردم خوزستان علیه مسئولان جمهوری اسلامی در رابطه با بحران کمبود آب، برخی از چهره‌های سرشناش ورزش ایران همبستگی خود با مردم معترض را اعلام کردند.

فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با انتشار یک استوری در حساب اینستاگرام خود از اعتراضات مردم خوزستان نسبت به بی‌آبی و مشکلات‌شان در زندگی روزمره حمایت کرده است. فرهاد مجیدی تاکید می‌کند: «مردم خوزستان هشت سال با دستان خالی از ایران دفاع کردند و همه ما به آنها مدیون هستیم. این حق مردم خوزستان نیست.»

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران نیز ضمن اشاره به شرایط ناگوار زندگی شهروندان استان خوزستان با انتشار تصویری از یک دختربچه خوزستانی، می‌پرسد: «فرزند کدام مسئول در این شرایط زندگی می‌کند؟»

احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان پیشین و پُرآوازه تیم ملی فوتبال ایران با انتشار یک پست در حساب اینستاگرامش به اعتراضات شهروندان خوزستان و سرکوب مردم این استان توسط حکومت جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و نوشته است: «مردم خوزستان آب ندارند، به داد این مردم برسید.»

رشید مظاهری، سنگربان تیم فوتبال استقلال تهران با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرام خود به اعتراضات مردم در خوزستان پرداخنه است. مظاهری در این ویدئو که اشاره به اعتراضات صلح‌آمیز شهروندان دارد، از تیراندازی نیروهای امنیتی به مردم به شدت انتقاد می‌کند. مظاهری می‌‌نویسد: «ممد نیستی ببینی، خونت بی‌ثمر گشته.»

مازیار زارع، سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با اشاره به نیازهای ابتدایی زندگی در پاسخ به پرسشی درباره واکسینه شدن تیم خود در برابر ویروس کرونا، با اشاره به شرایط شهروندان خوزستان و حمایت از آنها می‌گوید: «به مردم در خوزستان آب برسد، واکسن پیشکش و نخواستیم.»

علی کریمی، ستاره پیشین فوتبال ایران و بازیکن سابق تیم فوتبال بایرن‌مونیخ آلمان با اشاره به سرکوب مردم معترض خوزستان در حساب اینستاگرام شخصی خود با انتشار تصویری از یک زن که در حال نوشیدن آب از روی زمین است، می‌گوید: «خوزستان مظلوم است. خوزستان آب ندارد.»

عادل فردوسی‌پور، مجری پیشین ورزشی صدا و سیما در واکنش به اعتراضات مردم خوزستان خاطرنشان می‌کند: «شهروندان خوزستان شرایط بسیار بدی دارند. آنها سال‌ها جنگ و شرایط سخت را تحمل کردند و حقشان نیست که اینگونه آزار و اذیت بشوند.»

وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران نیز همزمان با افزایش اعتراضات و برخوردهای امنیتی با معترضان در استان خوزستان با انتشار یک تصویر در حساب اینستاگرامش، پشتیبانی خود از قیام مردم در خوزستان را با هشتگ #مدیریت_آب و #خوزستان بیان کرده است.

جواد نکونام، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، با انتشار یک پست اینستاگرامی به موج شدید اعتراضات مردم در خوزستان واکنش نشان داده است و تاکید می‌کند: «مردم نجیب خوزستان در تمام این سالها سهم‌شان از طلای سیاه، دود بوده است و خاکستر. حرف بس است. بی‌عملی کافی است. شعار و مصاحبه برای این مردم آب نمی‌شود. مردم شهر تشنه‌اند.»

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان نیز در مورد اعتراضات شهروندان خوزستان به بی آبی، در حساب اینستاگرامش اشاره می‌کند: «کربلا، خوزستان را دریافتن است. به پای نخل‌های تشنه و به مردم شریفش آب رساندن است. خوزستان تشنه است.»

مهدی قائدی، مهاجم ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال تهران نیز با انتشار یک استوری در حساب اینستاگرام خود به اعتراضات مردم در خوزستان واکنش نشان داده و نوشته است: «اهواز آب ندارد، ما هم وجدان».