پروین محمدی فعال کارگری جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد

پروین محمدی، نائب رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.

این فعال کارگری روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، پس از مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و به زندان کچویی منتقل شده‌است.

به نوشته تلگرام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» زندان کچویی کرج بند جداگانه‌ای برای نگهداری زندانیان سیاسی و امنیتی ندارد و زندانیان سیاسی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در کنار سایر زندانیان نگهداری می‌شوند.

خانم محمدی پیش‌تر و بر اساس ابلاغیه‌ الکترونیکی که به رویت او رسیده‌‌بود، جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج احضار شده‌‌بود.

در ابلاغیه این فعال کارگری نوشته‌شده‌بود: «با توجه به محکومیت شما مقتضی است ظرف مهلت مقرر جهت اجرای حکم رای صادره در ین شعبه حاضر شوید. در غیر این صورت مطابق مقررات اقدام خواهد شد. در صورت عدم حضور جلب صادر می‌گردد.»

خانم محمدی به همراه علیرضا ثقفی و همسرش هاله صفر زاده، از فعالان کارگری از سوی شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان البرز، به یک‌سال زندان محکوم شده‌اند.

پیش‌تر شعبه اول دادگاه انقلاب کرج این سه فعال کارگری را بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به احکام زندان محکوم کرده بود.

دادگاه این سه فعال کارگری روز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸، در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ریاست قاضی آصف حسینی به صورت جداگانه برگزار شده‌بود.

یک منبع مطلع در خصوص برگزاری دادگاه خانم محمدی گفته‌بود: «روز شنبه ساعت ۹ صبح جلسه رسیدگی به اتهامات خانم محمدی در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی آصف حسینی با حضور ایشان و آقای جداری فروغی وکیل این پروند برگزار شد.»

در این جلسه دادگاه در ابتدا کیفرخواست صادره خوانده شد و آصف حسینی قاضی پرونده، خانم محمدی را به “تبلیغ علیه نظام” از طریق انتشار عقاید و افکار کمونیستی متهم کرد که ایشان با رد اتهام وارده از سوی قاضی پرونده، فعالیت‌ها، مقالات، سخنرانی‌های منتشرشده را در راستای مطالبات حقوق خود و دیگر کارگران و همکارانش عنوان کرد.

پیش‌ازاین و در روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، خانم محمدی، برای اخذ آخرین دفاعیات به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه یک کرج، احضار و با مراجعه به شعبه مذکور آخرین دفاعیات خویش را ارائه کرده بود.

در جلسه این دادگاه که همزمان برای پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تشکیل شده بود، اتهام «تبلیغ علیه نظام» برای این سه فعال کارگری صادر شد.
منبع:کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی