پروانه حسینی، شهروند بهایی آزاد شد

 پروانه حسینی، شهروند بهایی صبح امروز یکشنبه ۱۱ خرداد از بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان آزاد شد. روز شنبه ۱۰ خرداد، پس از آزادی شه زاد حسینی و پسرش شایان حسینی، دو شهروند بهایی ساکن اصفهان، ماموران امنیتی به منزل شه زاد حسینی رفته و منزل وی و همسرش را تفتیش کرده و برخی وسایل شخصی آنها را ضبط کردند. ماموران همزمان پروانه حسینی را بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان منتقل کردند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، صبح امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، پروانه حسینی، شهروند بهایی ساکن اصفهان از بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان آزاد شد.

از جزئیات و شرایط آزادی این شهروند بهایی تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

پروانه حسینی روز گذشته ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی در اصفهان بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان منتقل شده بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان بهایی در خصوص بازداشت خانم حسینی گفت: «ماموران اطلاعات سپاه ساعت ۴ عصر روز شنبه شه زاد حسینی و پسرش شایان حسینی را روی پل چمران از ماشین پیاده کردند. آنها دقایقی بعد با تاکسی به خانه رفتند. ساعت شش و نیم عصر ماموران اطلاعات سپاه مجددا با در دست داشتن حکم بازداشت پروانه حسینی به خانه آنها رفتند. در آنجا ماموران دلیل بازداشت وی را تشکیل کلاس غیرقانونی گلشن اعلام کردند و اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی آنها ازجمله تلفن همراه کردند. خانم حسینی در زمان بازداشت حالشان بد شد و طی تماسی با خانواده‌اش که به خانه پسرشان رفته بودند از آنها خواست به خانه بیایند. پس از رسیدن شایان حسینی به منزل در آنجا یک خانم و یک آقا، خانم حسینی را به اورژانس بیمارستان الزهرا منتقل کرده و ساعت ۸ شب وی را به بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان منتقل کردند.»

شه زاد حسینی، به همراه پسرش شایان حسینی که روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت بازداشت شده بود، روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت به بازداشتگاه اطلاعات سپاه اصفهان منتقل شدند. آنها نهایتا روز شنبه ۱۰ خردادماه با تودیع قرارهای وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، طی یک اقدام هماهنگ، منازل سه تن از شهروندان بهایی در اصفهان مورد تفتیش نیروهای اطلاعات سپاه قرار گرفت. شه زاد حسینی، پسرشان شایان حسینی و مادربزرگ وی خانم حسینی، این سه شهروند هستند که منازلشان توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت. نیروهای امنیتی همزمان اقدام به تفتیش و پلمب محل کسب “شه زاد حسینی” یکی از این شهروندان کرده و برای مورخ ۱۷ اردیبهشت ۹۹ او را به اطلاعات سپاه احضار کردند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان بهایی درخصوص دلایل بازداشت و تفتیق منزل و محل کسب این شهروندان گفت: «ماموران اطلاعات سپاه دلیلی برای این اقدام خود ارائه نکردند؛ اما در کارگاه نجاری و منزل آقای شه زاد حسینی به دنبال جعبه‌های کوچک چوبی و خالی بوده‌اند که آقای حسینی صرفا چند عدد از آن را برای استفاده در خانه‌شان ساخته بودند تا کتاب‌های مناجات و دعا را در آن قرار دهند.»