پایان محکومیت کسری تبریزی با آزادی زودهنگام

کسری تبریزی، شاعر و ترانه سرا با مراجعه به واحد اجرای احکام دادگاه انقلاب زاهدان از آزادی زودهنگام خود مطلع شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از”هرانا” امروز ‌شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، کسری تبریزی، شاعر و ترانه سرا با مراجعه به واحد اجرای احکام دادگاه انقلاب زاهدان از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.. آقای تبریزی پیشتر توسط دادگاه انقلاب زاهدان به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. جلسه دادگاه آقای تبریزی در بخش دوم این پرونده که کماکان مفتوح است، خردادماه امسال در دادگاه کیفری زاهدان برگزار شد.

یک منبع مطلع از شرایط آقای تبریزی در این خصوص گفت: “کسری تبریزی روز پنج‌شنبه ۹ مرداد طی یک تماس تلفنی به واحد اجرای احکام دادگاه انقلاب زاهدان فراخوانده شد. امروز پس از حضور وی به او نامه‌ای با محتوای پایان محکومیت دادند و با تحویل نامه به واحد اجرای احکام زندان زاهدان به ایشان گفتند که محکومیت وی از ۱۸۰ روز به یک دهم یعنی ۱۸ روز تقلیل یافته که با احتساب ایام بازداشت سی و سه روزه محکومیت او پایان یافته است”.

آقای تبریزی خردادماه امسال در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب زاهدان ریاست قاضی سیدجواد موسوی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

جلسه دادگاه آقای تبریزی در بخش دوم این پرونده که کماکان مفتوح است، در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۹ در شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو زاهدان به ریاست قاضی محمدرضا خداوردی برگزار شد. اتهام مطروحه علیه آقای تبریزی در این جلسه دادگاه “نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی” عنوان شد.

کسری تبریزی، شاعر و ترانه سرا، اهل خراسان و ساکن اصفهان است. آقای تبریزی دانشجوی رشته ژنتیک در مقطع کارشناسی ارشد در اصفهان است. وی پیشتر نیز در مقطع کارشناسی در این رشته از دانشگاه زاهدان فارغ‌التحصیل شده بود. از کسری (کسرا) تبریزی کتاب‌های “خواب کرخت”، “بی‌سرزمین” و “ریشه‌های سنگ” تا امروز به چاپ رسیده است.