وزیر امور خارجه در مجلس؛ صحن علنی به تشنج کشیده شد

وزیر امور خارجه رژیم ایران که روز امروز یکشنبه ۱۵ تیر برای ارائه گزارشی از سیاست خارجی جمهوری اسلامی به مجلس رفته بود با واکنش های تند برخی نمایندگان رو به رو شد.

از همان ابتدای جلسه علنی امروز مشخص بود که نمایندگان شمشیر را برای محمدجواد ظریف از رو بسته اند. در میانه صحبت‌های ظریف، حملات کلامی نمایندگان و مشاجره کلامی با وزیر امور خارجه رژیم آغاز شد.

مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به ظریف گفت «باید در پیشگاه خدا استغفار کنید. چرا به تذکر رهبری گوش ندادید که فرمودند نتیجه همه مذاکرات باید رفع کل تحریم‌ها باشد.»

رمضانعلی سنگدوینی، نماینده گرگان نیز خطاب به ظریف گفت «خواهش می‌کنم ژست موفقیت نگیرید. اگر تسهیل‌گر بودید چرا مردم گلستان در شرایط بد اقتصادی به سر می‌برند.»

مالک شریعتی، نماینده مردم تهران نیز در این جلسه با حمله کلامی به ظریف گفت «آقای ظریف شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزار تومانی هستید.»

محمد مولوی، نماینده آبادان هم خطاب به ظریف گفت «آخرین سفر رئیس جمهور که به این کشور داشت و قرار بود کمیسیونی برای لایروبی اروند و مراودات مرزی تشکیل شود چه نتیجه‌ای داد جز اینکه نتیجه این است که الان مرز شلمچه تعطیل شده و محور بزرگ اروندرود که زمانی محل تجارت، گردشگری و صیادی بود بی‌فایده مانده است؛ بنابراین اگر این سیاست خارجی‌تان است باید در آن تجدیدنظر کنید؛ چرا که آنچه می‌بینیم نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.»