واقعیت شعار اصلاح‌طلب ، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا، از زبان نماینده تهران

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید، ضمن انتقاد از سیاست و عملکرد نیروهای اصلاح‌طلب در اشاره تلویحی به ناآرامی‌های ماه‌های گذشته و شرایط سخت پیش‌رو و کسری بودجه، به مسئولان جمهوری اسلامی ایران هشدار داد.

این نماینده مجلس با این بیان که فراکسیون امید که خود عضوی از آن است، برای مردم کاری انجام نداده، خطاب به دولتمردان جمهوری اسلامی گفت: «چرا مردم را در خواب نگاه می‌دارید؟ باید هشدار دهیم که روزهای سختی را پیش‌رو داریم. در ماه‌های پیش‌رو با کسری بودجه کم‌سابقه‌ای مواجه هستیم.»

محمود صادقی درباره کسری بودجه سال جاری کشور با توجه به تشدید تحریم‌ها گفته است: «بر اساس اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه، کسری بودجه در سال جاری در سه سناریوی مختلف، ۲۶ هزار میلیارد، ۵۰ هزار میلیارد یا ۸۰ هزار میلیارد» تنظیم شده است.

نماینده تهران در مجلس از کم‌کاری و بی‌توجهی اصلاح‌طلبان به خواست‌های مردم انتقاد کرده و گفته است: «اصلاح‌طلبان با یک برنامه ۱۲۶ بندی با رای مردم  به مجلس رفتند؛ ولی شاید به ۲ یا ۳ بند پرداختند. به قول بعضی از منتقدان، اصلاح‌طلبان برنامه رسیدن به قدرت دارند؛ ولی وقتی به قدرت می‌رسند، برنامه‌ای برای عملیاتی کردن آن ندارند.»

او همچنین اظهارات غلام‌رضا مصباحی‌مقدم که گفته بود ایران یکی از هفت کشور قدرتمند جهان است را مورد انتقاد قرار داده و پرسیده است: «چقدر به افق ۱۴۰۴ نزدیک شده‌ایم که الان از افق ۱۴۴۰ سخن می‌گوییم؟»

محمود صادقی در انتقاد تند خود از اصلاح‌طلبان، گفت: «ما به مردم قول دادیم و با رای آنان وارد مجلس شدیم. ما غافل هستیم که شعار “اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا” شعاری واقعی است و در جامعه وجود دارد.»

نماینده تهران در مجلس در انتقادی تلویحی از سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی و نقش این کشور در منطقه گفت: «امیدواریم عمق استراتژی خودمان را به جای سواحل مدیترانه در جامعه خودمان جست وجو کنیم.»