هجوم ماموران دریابانی بندر کرگان به صفوف نمازگزاران به بهانه بازداشت چند سوختبر

گزارش ها از هرمزگان حاکی از هجوم ماموران دریابانی بندرکرگان به صفوف نمازگزاران این شهر در مسجد جامع به بهانه بازداشت چند سوختبر است.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از کمپین فعالین بلوچ،روز جمعه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، نیروهای دریابانی بندرکرگان به بهانه بازداشت چند سوختبر وارد مسجد جامعه این شهر شده و اقدام به پراکنده کردن صفوف نمازگزاران کرده‌اند.

بر اساس گزارشات رسیده، این اقدام ماموران دریابانی موجب اعتراض نمازگزاران شده است.

گزارش شده پس از اعتراض نمازگزاران، ماموران دریابانی به فرماندهی «ستوان یکم صفری مقدم» راه های خروجی مسجد جامع را مسدود کردند.

همچنین گزارش ها حاکی است که نیروهای دریابانی به هنگام خروج مردم از مسجد، برای پراکنده کردن نمازگزاران اقدام به شلیک تیر هوایی کرده‌اند، یک شهروند اهل کرگان گفت «تمامی مردم با خشمی که در این سالیان از مامورین داشتند با آنها درگیر و با سنگ و آجر از خود دفاع کردند در این درگیری مامورین با تیراندازی مابین نماز گزاران سعی در ایجاد رعب و وحشت داشتند ولی با مقاومت مردم مجبور به عقب نشینی شدند؛ مامورین دریابانی شب ها به مغازه ها حمله می کنند و جوانان را دستگیر می کنند و امروز مردم با تجمع اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند».

به گفته این شهروند اهل بندر کرگان، «ستوانیکم صفری مقدم و معاونش مهدی پناهنده در ماه های اخیر مسئول سرکوب مردم در کرگان و روستاهای اطراف بودند».

بندر کرگان، یک روستایی در کنار تنگه هرمز (در بند زارک ) در بخش میانی شهرستان میناب در استان هرمزگان است.