نیویورک‌تایمز: در جریان اعتراضات سراسری، ظرف ۳ روز ۱۳۰ نفر در ماهشهر کشته شدند

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی اعتراض‌های اخیر ایران را «بدترین ناآرامی‌های» ۴۰ سال گذشته در ایران توصیف کرد. به نوشته این روزنامه، دست‌کم ۱۸۰ تن در جریان این اعتراض‌ها که در ده‌ها شهر ایران گزارش شده، کشته شده‌اند

نیویورک‌تایمز در گزارشی که روز یک‌شنبه دهم آذرماه منتشر شد به‌طور مشخص به رخدادها و سرکوب‌های گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی در شهر ماهشهر، استان خوزستان، اشاره کرده است. این روزنامه، با شش تن از ساکنان محلی در ماهشهر، گفت‌وگو کرده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از منابع محلی خود در ماهشهر نوشته است که معترضان به مدت سه روز کنترل اکثر نقاط شهر و مناطق اطراف آن را در اختیار داشته‌اند. به گفته منابع این روزنامه تا پیش از اعزام نیروهای سپاه پاسداران، در روز دوشنبه، نیروهای امنیتی و انتظامی حاضر در محل، در سرکوب معترضان و کنترل شهر ناتوان بودند.

منابع محلی به روزنامه‌ نیویورک‌تایمز گفته‌اند که پس از ورود نیروهای سپاه پاسداران به ماهشهر، این نیروها بدون هیچ هشدار قبلی در شهرک چمران به روی گروهی از معترضان که خیابان را بسته بودند، آتش گشودند و چندین نفر را در محل کشتند.