نگرانی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی از تغییر رژیم؛ علم الهدی : فتنه ۹۸ در راه است

تازه ترین اظهارنظرهای مقام های جمهوری اسلامی ایران، نگرانی آنها را از «تغییر رژیم» نشان می دهد و حتی در تازه ترین مورد، احمد علم‌الهدی روحانی محافظه‌کار مدعی شد که «فتنه ۹۸ در راه است.»

امام جمعه مشهد و نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی مدعی شد که تصویب لوایح مربوط به پیوستن ایران به کارگروه اقدام ویژه مالی «مقدمه فتنه ۹۸» است.

آمریکا و جامعه جهانی ایران را به فعالیت های حمایتی از ترویست ها متهم می کند. پیشتر از ایران خواسته شده بود که به کارگروه اقدامات ویژه مالی بپیوندد. این گروه ویژه برای مبارزه با پول شویی فعال است و جمهوری اسلامی تا مدتها به همراه کره شمالی در لیست سیاه آن قرار داشته است. در یک سال اخیر تلاش های دولت روحانی برای پیوستن به آن ناکام مانده و رهبر جمهوری اسلامی ایران مخالف آن بوده است.

علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد گفت که در سال آینده «دشمن» قرار است ایران را در «تنگنا» قرار دهد و از طریق «مشکلات اقتصادی و استیصال قشر آسیب پذیر» قصد ضربه زدن به رهبر جمهوری اسلامی را دارد.

مقام‌های جمهوری اسلامی اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۸۸ را «فتنه» می‌نامند. در آن سال میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفتند که حکومت برای پیروزی محمود احمدی نژاد، گزینه نزدیک به رهبر، دست به تقلب گسترده زد. از آن زمان این دو در حصر خانگی هستند.

نگرانی این مقام مذهبی در بین برخی مقام های نظامی هم تکرار شده است. از جمله غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، اشاره کرده بود که جمهوری اسلامی در «شرایط تهدید ویژه‌ای» در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب ۵۷ قرار دارد.

 

دی ماه سال گذشته اعتراض‌های سراسری بیش از هفتاد شهر ایران را فرا گرفت. اعتراض‌‌هایی که با واکنش حکومت مواجه شد و طی آن‌ ده‌ها نفر کشته و زخمی و صدها نفر بازداشت شدند. مقام‌های جمهوری اسلامی در یک سال گذشه نسبت به تکرار چنین اعتراض‌هایی در ایران هشدار داده‌اند.