نوید میهن‌دوست به سه سال و نیم زندان محکوم شد

نوید میهن‌دوست، کارگردان تلویزیونی، با استناد به ساخت یک‌ مستند و‌ همکاری با مسیح علینژاد به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، ندا میهن‌دوست خواهر رضا (نوید) میهن‌دوست، نویسنده و کارگردان ایرانی که به تازگی توسط دادگاه انقلاب به سه سال و شش ماه زندان محکوم شده است، می‌گوید که یکی از مصادیق اتهامات عنوان شده ارتباط دوستی و خانوادگی آقای میهن‌دوست با مسیح علینژاد، مجری و مفسر برنامه تبلت صدای آمریکا، و برادر او علیرضا علینژاد است.

مسیح علینژاد نیز در توییتی درباره فیلم مستندی که نوید میهن‌دوست درباره او ساخته، تاکید کرد: «این فیلم نوید میهن‌دوست مربوط به ۱۱سال پیش بود و‌ از روی کتاب «تاج خار» من که مجوز قانونی داشت. اصلا اکران هم نشد. حالا خودم بخش‌هایی از فیلم را منتشر میکنم که معلوم است قدیمی بود و مربوط به روزهایی که هنوز همکاری با من جرم تلقی نشده بود.»

بر اساس حکم صادر شده توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد، نوید میهن‌دوست به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت و همکاری با گروه‌های مخالف نظام به قصد براندازی» به ۳ سال حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق شعارنویسی» به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.