نسرین ستوده از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی عصر امروز چهارشنبه ۲ مهرماه از بیمارستان طالقانی به زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، امروز چهارشنبه ۲ مهرماه، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی از بیمارستان به زندان بازگردانده شد. بازگرداندن خانم ستوده به زندان در شرایطی است که به گفته رضا خندان، همسر خانم ستوده، اقدامات درمانی لازم در خصوص وی صورت نگرفته است.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده در توییتی نوشت: «عصر امروز پس از ۵ روز حبس در بیمارستان امنیتی طالقانی، نسرین در بدترین شرایط جسمی بدون هرگونه اقدام درمانی به زندان برگردانده شد. این اقدام چیزی جز قرار دادن او در معرض خطر جانی هیچ معنای دیگری ندارد».

خانم ستوده پیشتر در تاریخ ۲۹ شهریور در پی مشکل قلبی از زندان اوین به بیمارستان طالقانی تهران اعزام و به بخش سی‌سی‌یو این بیمارستان منتقل شد.

رضا خندان پیشتر در تاریخ ۶ شهریورماه در خصوص وضعیت همسر خود نوشت: “حدود ۶ کیلو از وزن ۵۳ کیلویی‌اش کم شده است. نوسان فشار و به ویژه میزان قند خون‌ بسیار بالاست. حالت تهوع اجازه نمی‌دهد به اندازه‌ی کافی آب و قند استفاده کند که این خود بسیار خطرناک است. قند خون یکبار ۴۴ و چند روز بعد تا ۵۵ پایین آمده بود. حال عمومی‌اش هم در نوسان است. سومین و دهمین روز اعتصاب غذا بدترین وضعیت را داشته است”.