نامه خسرو بشارت زندانی اهل سنت به سازمان عفو بین الملل

خسرو بشارت، زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج، در نامه ای سرگشاده به سازمان عفو بین الملل، خواهان اجرای عدالت شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، خسرو بشارت، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای به سازمان عفو بین الملل، خواستار کمک و جلوگیری از اجرای حکم اعدام شد. او در بخشی از نامه خود با اشاره به روند صدور و تایید حکم اعدام  نوشته است: ”اتهام محاربه در حالی است که هیچ مدرکی دال بر اقدام بنده علیه امنیت و درگیری با هر گونه سلاح سرد یا گرم وجود ندارد، اعتراف فقط تحت شکنجه و تحمیلی بوده است.

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار تلویزیون آزادی قرار گرفته است عینا در ادامه می‌آید:

 احتراما به استحضار مقام محترم عفو بین الملل می رسانم اینجانب زندانی اهل سنت، خسرو بشارت، فرزند عبدالله، متولد سال ۱۳۶۳، صادره از شهرستان مهاباد، با توجه به اینکه در بهمن ماه سال ۱۳۸۸ به اتهام اقدام علیه امنیت دستگیر شدم و حدود دو ماه در انفرادی در بازداشتگاه اطلاعات ارومیه محبوس بودم و مرا ۷ ماه به زندان مهاباد انتقال دادند و بعد از آن مرا به زندان اوین بند ۳۵۰ منتقل نمودن و حدود ۷ ماه هم در آن بند در حبس بسر بردم که دوباره مرا به ارومیه انتقال دادن و توسط بازپرس بیگی اتهام محاربه و افساد فی الارض تحمیل شد.

این در حالی می باشد که هیچ مدرکی دال بر اقدام علیت امنیت و در گیری با هر گونه سلاح گرم و سرد وجود ندارد و فقط تحت شکنجه تحمیلی بوده است و برگه های سفیدی را به بنده امضا نمودن و هر چیزی را که بتوانند علیه بنده توسط آن جرم سازی کنند درج نمودن و در سال ۹۰ به زندان رجایی شهر منتقل شدم و به مدت هفت سال در بلاتکلیفی به سر بردم بدون هیچ گونه بازجویی و تحقیقات.

بعد از آن تعیین شعبه شدم  و در دادگاه انقلاب تهران شعبه ۲۸ به ریاست قاضی محمد مقیسه بدون  وکیل تسخیری محاکمه شدم و در حدود ۵ دقیقه حکم اعدام بنده را صادر نمود به اتهام محاربه و افساد فی الارض و به اوین ارجاع داده شد در شعبه ۴۲پرونده نقض خورد و بعد از مدتی پرونده را به شعبه ۱۵ به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی فرستادن و قبل از دادگاهی مجدد پرونده را به شعبه یک بازپرسی مهاباد فرستادن و بعد از تحقیقات مجدد بنده را از اتهامات وارده تبرئه نمود که مدارک آن موجود است و با این اوصاف مجددا شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی حکم بر اعدام بنده نمود با در نظر گرفتن تحقیقات بازپرس پرونده دال بر برائت از اتهام محاربه و افساد فی الا رض .

و متاسفانه در حال حاضر بیش از ۱۱ سال می باشد که در زندان بسر میبرم و در انتظار اجرای حکم ناعادلانه ای که حتی اعاده دادرسی بنده را رد نمودن که حق هر زندانی می باشد.

 و در شرایط بسیار اسفناک روحی و روانی قراز دارم و خانواده بنده هیچ تعادلی برای زندگی ندارند و در بدترین شرایط ممکن قرار دارند لذا خواهشنمدم با در نظر گرفتن بیگناهی بنده و حقوق انسانی و شهروندی هر اقدامی  را که در جهت اثبات بی گناهی بنده و برائت ابنجانب

میتوانید کمک نمائید را  مبذول فرمایید.

زندانی اهل سنت
خسرو بشارت
۹۹/۷/۲۸