میلاد کاکاوند و مجید مرادی از زندان آزاد شدند

امروز چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, مجید مرادی, درویش گنابادی محبوس در زندان ایلام و همچنین میلاد کاکاوند دیگر درویش گنابادی محبوس در زندان پارسیلون خرم آباد در پی اعطای عفو مشروط با توجه به بخشنامه اخیر قوه قضائیه از این زندان آزاد شدند. اعطای آزادی مشروط به این شهروندان به این معنی است که در صورت تکرار جرم علاوه بر مجازات جرم اخیر باید باقی مانده مدت محکومیت حبس تعزیری که بواسطه عفو مشروط آزاد شدند را هم سپری کنند. 

به گزارش  تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, میلاد کاکاوند, از زندان پارسیلون خرم آباد و همچنین مجید مرادی از زندان ایلام, دو تن از دراویش گنابادی محبوس  و بازداشت شده در حادثه گلستان هفتم که در حال تحمل دوران محکومیتهای حبس تعزیری خود بودند با اعطای عفو مشروط و آزادسازی زندانیان سیاسی و در راستای بخشنامه اخیر قوه قضائیه آزاد شدند.اعطای آزادی مشروط به این زندانیان سیاسی در حالی صورت گرفته که بر طبق قانون آزادی مشروط چنانچه زندانی پس از آزادی به جرمی مرتکب شود علاوه بر مجازات جرم اخیر باید باقی مانده مدت محکومیت حبس را که با آزادی مشروط آزاد شده سپری کند.

بنقل از یک منبع نزدیک به دراویش گنابادی ضمن اعلام این خبر گفت: “امروز در حالی که تعدادی از نزدیکان و خانواده میلاد کاکاوند از ساعت ۱۰صبح در مقابل درب ترخیص زندان پارسیلون خرم آباد برای آزادی وی در انتظار بودند در زمان خروج وی را مجدداً به داخل زندان بازگرداندند و در حدود ۱۵ دقیقه بعد این درویش گنابادی را با خودروی زندان در مکانی دیگر پیاده کرده بودند”. 

اعطای آزادی مشروط به این ۲ درویش گنابادی بر مبنای بخشنامه اخیر قوه قضائیه برای آزادسازی زندانیان سیاسی و عقیدتی با محکومیت حبس تعزیری ۵ سال و یا کمتر بوده صورت گرفته است. در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۸, با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و احتمال ابتلای بسیاری از زندانیان محبوس در زندانها در ابتلا به این ویروس و با توجه به سال نو و اعیاد مذهبی, علی خامنه ای در پاسخ به نامه ارسالی از سوی رئیس قوه قضائیه با اعطای عفو آزادی مشروط زندانیان محبوس در زندانهای کشور مورد تائید علی خامنه ای قرار گرفت.