میرسلیم: نماینده سابق مجلس با واسطه از شهرداری تهران رشوه گرفت

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران، می‌گوید نماینده سابق مجلس که «با واسطه مبالغی را از شهرداری تهران در سال ۹۵» دریافت کرده، بازداشت شده و این موضوع «قابل انکار» نیست.

این نماینده مجلس روز شنبه ۲۵ مرداد گفت که مطالب مطرح شده «به مجلس برنمی‌گردد بلکه به افرادی برمی‌گردد که یا در مجلس قبل نماینده بوده‌اند و یا اقداماتی مرتکب شده‌اند که به دوران نمایندگی‌شان در مجلس برنمی‌گردد».

او اضافه کرد: «استفاده ابزاری از مجلس برای فشار آوردن بر خبرنگاران و شکایت علیه آنها در مورد موضوعی که در شهرداری رخ داده، درست نیست».

میرسلیم بار دیگر گفت که مستندات خود را به قوه قضاییه ارایه کرده است.

آقای میرسلیم پیش از این گفته بود که یک نماینده مجلس دهم برای کمک به رای نیاوردن تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران در دوران محمدباقر قالیباف،‌ ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفته است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، نیز روز ۲۱ مرداد تایید کرد که یک نماینده سابق مجلس در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است.

تاکنون به صورت رسمی نام این نماینده اعلام نشده است، ولی یاشار سلطانی، فعال رسانه‌ای ساکن ایران، می‌گوید که ابوالفضل موسوی، نماینده یزد در مجلس دهم، در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است.

محمدباقر قالیباف که اکنون رئیس‌ مجلس ایران است تاکنون درباره این موضوع اظهارنظر نکرده، ولی علیرضا شریفی، مدیرکل روابط عمومی مجلس از شکایت محمدباقر قالیباف از مصطفی میرسلیم و سه روزنامه‌نگار خبر داده است.

او این افراد را به «تخریب جایگاه مجلس» متهم کرده است.

مصطفی میرسلیم با رد این اتهام گفته است: «شکایت از خبرنگار خارج از صلاحیت مجلس» است و موضوع دریافت رشوه مربوط به مجلس نیست، «بلکه به افرادی برمی‌گردد که یا در مجلس قبل نماینده بوده‌اند و یا اقداماتی مرتکب شده‌اند که به دوران نمایندگی‌شان در مجلس برنمی‌گردد».