میرزا محمد مهرابی با اتمام مرخصی ۵ روزه به زندان بازگشت

میرزا محمد مهرابی، دبیرکل حزب وفاق قم با پایان مدت مرخصی ۵ روزه خود به زندان بازگشت. 

 روز سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، میرزا محمد مهرابی، دبیرکل حزب وفاق قم با پایان مدت مرخصی به زندان بازگشت وی پیشتر توسط دادگاه ویژه روحانیت قم به شش سال حبس محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر به دوسال حبس کاهش پیدا کرد.

فرزند وی در این خصوص گفت: “پدرم پنج روز از زندان به مرخصی آمده بود و دهم تیرماه دوباره به زندان برگشتند”.

وی افزود: “پدرم چند نامه و مقاله‌ی انتقادی نوشته بودند؛ از دادگاه ویژه روحانیت قم چند بار او را احضار کردند، دو بار برای پدرم وثیقه گذاشتیم اما برای بار سوم دیگر قبول نکردند، در ابتدا شش سال زندان برای او بریدند و بعد به دو سال حبس کاهش پیدا کرد. سری قبل ۱۵ روز او را به زندان بردند و ۱۰ روز به خاطر بیماری قلبی و فشار بالا به بیمارستان منتقل شدند؛ با اصرار و ضمانت مادرم برای مداوا شدن به مرخصی آمدند”.

فرزند میرزا محمد مهرابی ادامه داد: “وثیقه‌ی ۱۵۰ میلیونی و کفیل هم برای او گذاشتیم. در ده روزی که پدرم وضعیت مناسبی نداشت و وقتی به بیمارستان رفت دست و پای او را مثل قاتل‌ها به تخت بسته بودند، نه به عنوان یک زندانی سیاسی. پدرم شیمیایی شده و جانباز است و پدرش هم شهید شده، با این وجود چند کتاب نوشته و استاد دانشگاه بودند، وکیل هم ندارند. حال جسمی پدرم خوب نیست. دو سه ماه پیش بود که او را بازداشت کرد، حتی در آن موقع به مدت یک هفته نمی‌دانستیم کجا هستند”.

میرزا محمد مهرابی اسفندماه ۹۶، در منزل خود بازداشت و به دنبال تبدیل قرار بازداشت توسط دادسرای ویژه روحانیت قم، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیونی آزاد شده بود.

آقای مهرابی متولد سال ۱۳۴۰، دارای مدرک کارشناسی تاریخ از دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد فلسفه‌ی دین از دانشگاه قم و همچنین در حوزه علمیه قم به ویژه درس آیت الله منتظری تحصیل کرد. وی از رزمندگان دوران جنگ است که به مدت دو سال در جبهه حضور و مجروح شده است.

از آقای مهرابی کتاب‌های “مالیات در ترازوی شرع، عقل، عرف و قانون” و “تاملی در تاریخ پژوهی” به رشته تحریر در آمده است.