مژگان کاوسی از انجام عمل جراحی انصراف داد

مژگان کاوسی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از انجام عمل جراحی در بیمارستان طالقانی تهران انصراف داد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، مژگان کاوسی، زندانی سیاسی کُرد به دلیل حجم بالای بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان طالقانی تهران، این زندانی سیاسی از انجام عمل جراحی در این بیمارستان انصراف داده است.

به گفته یک منبع مطلع، مسئولان زندان اوین با پیشنهاد مژگان کاوسی برای عمل جراحی در بیمارستانی دیگر مخالفت کرده‌اند.

این منبع مطلع اظهار داشت: مژگان کاوسی در تماس تلفنی با خانواده‌اش  اعلام کرده که بیمارستان طالقانی شرایط مطلوبی را برای انجام عمل جراحی ندارد.

روز چهارشنبه ۲ مهرماه، خانم کاوسی پس از اعزام به بیمارستان طالقانی تهران جهت معاینه پزشکی بنا به توصیه پزشکان به اعتصاب غذایش پایان داد.

پیشتر، پزشکان پس از معاینه خانم کاوسی، عمل جراحی هموروئید را به صورت اورژانسی برای وی تجویز و توصیه کردند، اما مسئولان زندان اوین برای عمل جراحی او اقدامی را انجام نمی‌دادند.

روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، مژگان کاوسی جهت انجام عمل جراحی هموروئید به صورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و قرار بود به دلیل وخامت حال وی عمل جراحی هموروئید در بیمارستان انجام شود اما تنها معاینه‌ و آزمایش‌های عمومی برای وی انجام شده بود.

این نویسنده اهل کلاردشت مازندان روز سه‌شنبه یازدهم شهریورماه در اعتراض به عدم موافقت با درخواست مرخصی‌اش و تبعیض جنسیتی در زمان بندی تماس تلفنی در بند زنان دست به اعتصاب غذا زده بود.