موسس جمعیت امام علی از حق درمان و اعزام به مرکز درمانی محروم است

شارمین میمندی نژاد، موسس جمعیت امام علی، محبوس و بلاتکلیف در زندان اوین از حق درمان محروم مانده است. 

به گزارش تلویزیون آزادی، شارمین میمندی نژاد، موسس جمعیت امام علی و محبوس در اندرزگاه ۴ زندان اوین از دسترسی به خدمات پزشکی و اعزام به مرکز درمانی تخصصی محروم است. میمندی نژاد، از بیماری درد شدید استخوان رنج می برد و قادر به راه رفتن به طور عادی نیست و درخواست واکر برای حرکت خود کرده و علاوه بر این از بیماری قلبی و سینوسی حاد و چندین بیماری دیگر در رنج است. 

براساس اعلام روابط عمومی موسسه امام علی: “با توجه به تماس دیروز شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی، با خبر شدیم که وضعیت سلامتی وی در خطر جدی است. او ابراز درد شدید استخوان و درخواست واکر نموده است. لازم به ذکر است که او سالهاست مبتلا به بیماری خود ایمنی و تخریبی AS اسپوندیلیت آنکیلوزان است که بیماری تخریبی مفاصل و استخوان می باشد. این بیماری با خشکی و دردهای شدید استخوانی همراه است که با استرس و بحران تشدید می شود. وی مبتلا به بیماری های آریتمی قلبی و عفونت سینوسی حاد، بیرون زدگی متعدد دیسک و درجاتی از تخریب مهره ها در نواحی مختلف ستون ‌فقرات، عفونت سیستم کلیوی و اورولوژی هستند که با توجه به سابقه بستری، ضعف سیستم تنفسی و ابتلا به ذات الریه نیازمند اعزام به مرکز درمانی تخصصی است”.

علیرغم بروز این بیماریها در شارمین میمندی نژاد، قرار بازداشت وی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ برای دومین بار از زمان بازداشت به مدت ۱ ماه دیگر تمدید شد.