مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده توسط مأموران قضایی به دادسرای اوین منتقل شد

مهراوه خندان، دختر ۲۰ ساله نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در زندان اوین، صبح امروز توسط پنج مأمور به دادسرای اوین منتقل شد.

به گزارش شبکه آزادی، صبح امروز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۹، مهراوه خندان، فرزند نسرین ستوده در پی یورش ماموران امنیتی به منزل پدری وی در تهران بازداشت شد. 

براساس اخبار منتشره در شبکه های اجتماعی بازداشت مهراوه خندان، توسط ۵ تن از ماموران امنیتی صورت گرفته و پس از بازداشت مهراوه خندان به دادسرای امنیت واقع در زندان اوین منتقل شده است. از وضعیت و مکان نگهداری وی اطلاعی در دسترس نیست

مهراوه خندان پیش‌تر زمانی که تنها ۱۲ سال داشت از سوی دادسرای اوین و بدون این‌که پرونده‌ای داشته باشد، از کشور ممنوع‌الخروج شده بود. او همچنین در سال ۲۰۱۶ هنگامی که به همراه پدرش، رضا خندان برای دریافت پاسپورت به اداره گذرنامه مراجعه کرده بود، به دلیل ممنوع‌الخروج بودن از صدور پاسپورت برای او جلوگیری شد.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در زندان اوین زندانی است، برای دو پرونده‌ای که علیه او تشکیل شده در مجموع به ۳۸ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق در محاکم قضایی ایران محکوم شده است. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از این مدت زندان، اشد مجازات یعنی ۱۲ سال آن در مورد خانم ستوده قابل اجراست.