منشور – قسمت یازدهم

در برنامه هفتگی منشور مصاحبه ای با دکتر حسن نایب هاشم، پزشک و فعال حقوق بشر داشتیم و در مورد توافق برجام، مذاکرات هسته ای و نقض حقوق بشر در صورت بازگشت دولت جدید آمریکا به این مذاکرات به گفتگو نشستیم .

به عنوان اولین خبر برنامه ی این هفته، به دستگیری وبازداشت خانواده های جانبخشان قیام #آبان_خونین_۹۸ و اعتراضات ۸۸ ومادران دادخواه پرداختیم تا فراموش نکنیم .

خبر بعدی به ویدئوی خانواده های آبان ۹۸ که پس از آزادی، سرود ای ایران ای مرز پرگوهر سردادند، اختصاص داشت واین پیامی است برای دیکتاتور که این همبستگی و یکدلی را نظاره کند.

به عنوان خبر بعدی پای سخنان مادر ابراهیم کتابدار سکینه احمدی نشستیم که افشاگری بود در مورد توهین و و خشونت ماموران حکومتی نسبت به مادران داغدار.

دلنوشته سحر بهشتی خواهر زنده یاد #ستار_بهشتی کارگر و وبلاگ نویسی که در زیر شکنجه کشته شد، خبر بعدی بود . اطلاع رسانی درمورد وضعیت دو دانشجوی نخبه المپیادی زندانی که پس از یکسال بلاتکلیفی و انفرادی به فساد فی الارض متهم شده اند، عنوان خبر بعدی بود .

و به عنوان آخرین خبر به قسمت هایی از نامه سید هاشم خواستار، نماینده صنفی معلمان مشهد و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ به علی خامنه ای پرداختیم : “استعفا و عذرخواهی و توبه کن.”