منشور – قسمت هشتم

سفره هفت سین مادر #نوید_افکاری​ در کنار آرامگاه فرزندش، پیام ویدئویی مادر زنده یاد #مهرداد_معین_فر​ و پدر #پویا_بختیاری​ به مناسبت سال نو و عید نوروز، اولین خبرهای این هفته بودند.
مادر #وحید_دامور​ نیز سال نو را در کنار مزار فرزندش و با فریاد “عیدت سیاه بشه خامنه ای” گذارند.
از دو خانواده داغدار محمد داستان خواه نوجوان پانزده ساله اعتراضات مردمی آبان و زنده یاد مهدی دائمی تنها فرزند خانواده اش که در روز تولدش با شلیک گلوله ضحاکان در آغوش مادرش آسمانی شد، یاد کردیم.
فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی و مادر آرشام رضایی نیز در نزدیک زندان گوهر دشت سفره هفت سین خود را چیده بودند و در ویدویی سال نو را تبریک گفته بودند.
در ویدیویی دیگر تعدادی از مادران شجاع جانبخشان آبان ۹۸ پیوستن شان را به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی​ اعلام نمودند.
همچنین ویدئویی از تعدادی فعالین مدنی در کنار آرامگاه #امیر_رضا_عبدالهی​ نوجوان ۱۳ ساله آبان داشتیم که به کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی​ پیوستند.
به توییت های حسین دائمی، پدر آتنا دائمی در مورد تبعید دخترش به زندان لاکان پرداختیم. آقای دائمی می گوید صدای دخترش “هنوز رسا است. او هنوز مقاوم و ایستاده است.”
در هفته های گذشته دو کمپین متفاوت در حال فعالیت بوده است.
کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی​ که در این رابطه با بهمن صادقی نور از زندانیان سیاسی سابق و از حامیان این کمپین گفت و گویی داشتیم.
دبیر هیئت تحریریه حزب دموکرات ایران، حامد ذاکری نیز در رابطه با کمپین “نوریزاد را تنها نمیگذاریم” به سوال های شکوفه آذر ماسوله پاسخ دادند.
در قسمت دوم برنامه، واکنش ها به خبر تبعید چندین زندانی سیاسی بررسی شد.
از جمله اعتصاب غذای ۳۴ نفر از زندانیان سیاسی و نامه اعتراضی ۱۸ تن دیگر از زندانیان سیاسی گوهر دشت.