منشور – قسمت نهم

در هفته گذشته به مناسبت آغاز سال جدید به عنوان اولین خبر به پیام تصویری مادر جاوید نام #ستاربهشتی، گوهر عشقی با تیتر : “شما روی خون جوانان ، حکومت تان را ساختید” پرداختیم .

برنامه را با ویدئو و پیام خواهر زنده یاد #کمال _ فرجی از جانبخشان قیام خونین آبان ۹۸ ادامه دادیم.

این خواهر شجاعِ دادخواه در بخشی از این پیام گفته بود : “امیدوارم سال جدید سال نابودی رژیم جمهوری اسلامی باشد.”

ویدئویی از دعاهای مادر داغدار و دلشکسته #مهدی_نکویی از جانبخشان قیام آبان خونین بر سرمزار پسرش به دستمان رسیده بود که در این پیام این مادر گفته اند : “خدایا به خون جوانان آبان ماه قسم ات میدهم جواب خون بیگناه جوانان آبان ماه رابدهی.”

“ما با داشتن چنین مادرانی هرگز شکست نخواهیم خورد” عنوان ویدئو ی دلاورانه ی دیگر از مادر دادخواه زنده یاد حامد سیف پناهی بود که با در دست داشتن گل سرخ در مکانی که سپاه پاسداران فرزندش را کشته بود، آتش نوروز را روشن و رقص پیروزی انجام داد.

در خبر بعدی به پیام صوتی نوروزی #گیتی_پورفاضل از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفر مبنی بر استعفای علی خامنه ای از زندان اوین گوش دادیم.

لازم به یادآوریست که این بانوی شجاع و وکیل آزاده در آستانه هشتاد سالگی، رنج تحمل زندان های ولایت فقیه را به جان خریده است.

در قسمت میانی برنامه مصاحبه ای داشتیم با علیرضا اعظمی، فعال سیاسی که در خصوص قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین و کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی با ایشان صحبت کردیم. ایشان در بخشی از صحبت هایشان به ضعف جامعه مدنی اشاره کرده و این قرارداد را پیش زمینه #انتصابات خواندند.

در بخش دوم برنامه، به بیانیه #مادران_پارک_لاله با عنوان : “جان زندانیان سیاسی در خطر است، از مطالبات شان حمایت کنیم” پرداختیم .

در این بیانیه مادران پارک لاله تاکید کردند : “عیدمان آن روز است که سفره های همه مردم رنگین و دل ها و لب ها شاد و از غم آزاد باشند.”

خبر بعدی به اطلاع رسانی در مورد ممنوع الملاقات بودن #آرش_صادقی و #گلرخ_ایرایی زوج زندانی سیاسی اختصاص داشت که از آبان ۹۸ تاکنون از حق ملاقات با یکدیگر محروم و هر دو در تبعید به سر میبرند.

در خبر بعدی به اطلاع رسانی حسین دائمی، پدر #آتنادائمی درباره ی مورد تهدید قرار گرفتنِ دخترش در جریان تبعید به زندان لاکان رشت پرداختیم

همچنین به دیگر زندانی سیاسی سعید اقبالی که پس از تبعید، به بند محکومین جرائم خطرناک فرستاده شد، اشاره کردیم.

در خبر دیگر، هاشم خواستار، معلم و زندانی سیاسی طی نامه ای خواهان تحریم کامل نمایش انتخابات شد.ایشان در بخشی از این نامه گفتند : “قدرت از لوله تفنگ بیرون نمی آید از قلب های مردم ریشه میگیرد .راهی که آزادیخواهان میروند شکست در آن وجود ندارد.”

به عنوان آخرین خبر به نامه #حسین_ریحانی زندانی سیاسی گمنام آبان خونین ۹۸ که به دلیل انتشار یک پیامک محکوم به اعدام شده است و در این نامه از شرایط شکنجه ها و فشارهای های انفرادی خود پرده برداشته است، سخن گفتیم. ایشان در این نامه تاکید کردند که بدون حضور وکیل این حکم صادر شده و اکنون درشرایط روحی بسیار بدی هستند.